PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Lato – czas festynów

11 czerwca 2017 17:35

W tę niedzielę w Nowym Targu odbywały się aż trzy festyny rodzinne - dwa parafialne i jeden szkolny. To coraz częstsza forma plenerowych imprez służących integracji danej społeczności. Sądząc po frekwencji, zapotrzebowanie na tego typu rozrywki jest. I ma się dobrze.

Lato - czas festynów

Loterie fantowe, występy artystyczne, atrakcje dla dzieci i atmosfera rodzinnej zabawy – to nieodzowne elementy festynów, które niemal przez całe lato odbywają się przy szkołach, parafiach lub różnych instytucjach. Służą promocji, integrują lokalną społeczność, zapewniają dobrą zabawę. Te przyszkolne, z reguły niosą wartość edukacyjną – jak ten, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 6, pod hasłem “Zachowaj trzeźwy umysł”.

W imprezy tego typu chętnie włączają się służby mundurowe – możliwość przymierzenia policyjnego stroju, włączenia sygnału w samochodzie straży pożarnej, czy służby granicznej – to duża atrakcja dla maluchów i dobra okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Są żelazne punkty, które każdy festyn rodzinny musi posiadać – dmuchańce, stanowisko do malowania buzi, grill i scena, będąca centrum dowodzenia to absolutne podstawy, które każdy organizator festynu musi dziś spełnić. 

Ścianka wspinaczkowa, paintball, gry terenowe, trampoliny, malowanie na asfalcie – to już atrakcje nadprogramowe, których można szukać podczas festynów. Zdarza się czasem coś nietypowego i bardzo oryginalnego – jak stanowisko japońskie, które dzisiaj można było odwiedzić na festynie przy parafii NSPJ w Nowym Targu. 

Festyny przybierają formułę całodniowych imprez z wypełnionym po brzegi programem, w którym nie może zabraknąć ciekawego koncertu, tzw. gwiazdy wieczoru. Na festynie przy parafii NSPJ była to w tym roku Agnieszka Cudzich, na festynie przy parafii św. Jana Pawła II – ks. Tomasz Bochnak z zespołem iNTarg BLUES oraz Magdalena i Bogusław Ćwiertniowie. Na szkolnym, środowiskowym festynie SP nr 6 odbył się recital absolwentki szkoły.

/os

NT24TV 11.06.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również