Kamery live
prognoza pogody

Lasy Państwowe przekazują 5 mln zł na budowę dróg w powiecie nowotarskim

W Starostwie Powiatowym w Nowym Tagu wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka oraz dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Paweł Szczygieł wręczyli promesy na budowę i przebudowę dróg m.in. w Ochotnicy Dolnej, Rabie Wyżnej czy Czorsztynie.

Lasy Państwowe przekazują 5 mln zł na budowę dróg w powiecie nowotarskim

Lokalne samorządy zyskały ponad 5 milionów złotych na modernizację oraz budowę dróg w regionie.

Środki trafiły do Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, Gminy Nowy Targ, Gminy Ochotnica Dolna, Gminy Czorsztyn oraz Gminy Raba Wyżna.

Minister Edward Siarka zwrócił uwagę, że współpraca leśników z lokalnymi samorządami w zakresie poprawy infrastruktury na Podhalu niesie szereg korzyści dla mieszkańców oraz turystów.

Lokalne inwestycje infrastrukturalne oprócz poprawy warunków życia mieszkańców, sprawiają, że wzrasta atrakcyjność turystyczna całego regionu. Jet to duży krok dla rozwoju Małopolski zaznaczył wiceminister.

Podejmujemy współpracę z samorządami gmin i powiatów, ponieważ zależy nam na poprawie infrastruktury drogowej. Modernizacja dróg ma istotny wpływ na prowadzenie gospodarki leśnej i ochronę środowiska przyrodniczego. Drogi są również elementem zabezpieczenia pożarowego lasów – tłumaczył Paweł Szczygieł, Dyrektora RDLP w Krakowie.

Środki z Funduszu Leśnego pokrywają 90 procent kosztów dotowanej inwestycji drogowej.

/źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska/

Piotr Starmach 15.08.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
700 afer PiS na www 08:18 16.08.2023

PiS już wycina na foto ludzi nie z PiS

Zobacz również