Kamery live
prognoza pogody

Łapsowa Polana oblegana przez turystów

26 września 2021 16:04

W ciągu niespełna pięciu lat od reaktywacji Koliby na Łapsowej Polanie, miejsce to stało się jedną z najbardziej popularnych destynacji turystycznych w Nowym Targu. Dziś nikt nie ma już wątpliwości, że ten pomysł na otwarcia miasta na Gorce był strzałem w dziesiątkę. 

Łapsowa Polana oblegana przez turystów

Najwięcej turystów rusza na Łapsową Polanę z Marfianej Góry, gdzie w słoneczne weekendy trudno o miejsce parkingowe. Łapsowa to popularny cel rodzinnych wycieczek nowotarżan, ale i wielu turystów – trasa jest niedługa, niewymagająca i słynie z tego, że radzą tam sobie nawet małe dzieci. Nic dziwnego, że miejsce o różnych porach roku odwiedzają też znani blogerzy, czy dziecięcy youtuberzy z ilością odsłon liczoną w milionach.

Przypomnijmy, że schronisko na Łapsowej Polanie zostało otwarte ponownie w maju 2017 roku z inicjatywy burmistrza Grzegorza Watychy. Wcześniej przez wiele lat miejsce to było właściwie nieobecne na turystycznej mapie Gorców – zamknięty obiekt niszczał, a szlak z Marfianej Góry – docelowo prowadzący także na Stare Wierchy, czy Turbacz, prawie w ogóle nie był uczęszczany.

os 26.09.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również