Kamery live
prognoza pogody

Kto tak naprawdę jest autorem interpelacji, którymi zasypywany jest Urząd?

Przed miesiącem pisaliśmy o zdublowanej interpelacji – zapytanie o identycznej treści i z takimi samymi błędami składniowymi złożyło do urzędu dwoje różnych radnych. “Złożenie dwóch pism o tej samej treści przez dwóch radnych Ewę Pawlikowską i Pawła Liszkę budzi zdziwienie i wymaga wyjaśnienia dla opinii publicznej, kto tak naprawdę jest autorem zgłaszanych interpelacji i zapytań, którymi zasypywany jest tut. Urząd?!” – pisze w odpowiedzi na pisma burmistrz Nowego Targu. 

Kto tak naprawdę jest autorem interpelacji, którymi zasypywany jest Urząd?

“Kiedy (w jakim miesiącu) ukazał się już miejski kalendarz promocyjny na rok 2021? Jeśli tak to jaki był jego koszt i z jakich środków został pokryty/proszę podać rozdział klasyfikacji budżetowej” – zapytanie o takiej treści skierowała 19 kwietnia br. Ewa Pawlikowska. Dzień później identyczne zapytanie złożył radny Paweł Liszka. 

-Tożsama treść obu pism wskazuje na sprzeczność intencji ich sygnatariuszy z dyspozycją art. 23 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990 roku, z której wprost wynika, że Radny przy wykonywaniu swoich obowiązków obowiązany jest kierować się dobrem wspólnoty samorządowej gminy i winien (co wynika z roty ślubowania) “obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie”, co nie da się pogodzić z redakcją przedmiotowych pism pn.”zapytanie” – stwierdza w odpowiedzi burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha – Przedstawione przez Panią  i Pana Radnego “zapytanie” nie spełnia kryteriów przewidzianych przez prawodawcę w przepisach rangi ustawowej. Przede wszystkim nie zawiera jakiegokolwiek krótkiego przedstawienia stanu faktycznego będącego przedmiotem “zapytania”, z którego wynikałoby pytanie odnoszące się do aktualnych problemów gminy, czy stanu faktycznego spraw istotnych dla funkcjonowania Miasta. 

-Trudno się oprzeć wrażeniu, że w tym przypadku chodzi wyłącznie o ilość składanych pism, a nie o jakość będącą wyrazem troski radnych o dobro wspólnoty samorządowej gminy Miasto Nowy Targ – kwituje na koniec burmistrz Nowego Targu. 

 

os 21.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

6 komentarzy
Tau 11:42 22.05.2021

Zajmijcie się lepiej poziomem odpowiedzi na te interpelacje i tym co podsuwają do podpisu Grzesiowi. Czasem boki można zrywać a czasem zastanawiać się czy urzędnicy uczyli się pisać

Wiesiek 21:29 21.05.2021

A ja myśle ze tym radnym interpelacje są pisane przez „pisarzy”. Ci tylko drukują, się podpisują (pewnie kiedyś zapomną) i składają. Niektórzy pewnie nawet nie czytają co podpisują i później wychodzi taki oto klops i kompromitacja !

Ciamajda 11:36 21.05.2021

Ja myślę, że radni powinni wysyłać interpelacje w 10 egzemplarzach z nadzieją że choć na jedną burmistrz odpowie. Skandal z tym Watychą.

Ted 09:25 21.05.2021

Czy prawo prasowe nie przewiduje zapytania drugiej strony? Czy "os" w ogóle zwrócił się o wyjaśnienie do radnych? Nie jestem za żadną ze stron, ale stronniczość tego portalu jest olbrzymia.

NowyTarg24.tv 10:15 21.05.2021

Jedna ze stron (radni) zadaje pytanie (które jest przytoczone w całości), druga strona odpowiada (odpowiedź jest przytoczona częściowo), żadnej ze stron nie pytamy, co miała na myśli formułując na piśmie pytania/odpowiedzi. To tylko przedstawienie zapytania oraz odpowiedzi na nie.

Ewa 09:20 21.05.2021

Jak burmistrz nie udziela odpowiedzi na pytania to trzeba go dwa razy pytać .

Zobacz również