Kamery live
prognoza pogody

Kto postrzelił śrutem bezdomną suczkę w Szaflarach? – KSOZ zawiadamia prokuraturę

Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt (KSOZ) złożyło dzisiaj do prokuratury zawiadomienie o postrzeleniu bezdomnej suczki, która ze śrutem pod okiem trafiła pod opiekę Stowarzyszenia. Do zdarzenia doszło w Szaflarach. Jeśli ktoś posiada informacje w tej sprawie i chce zachować anonimowość, to może się skontaktować bezpośrednio z KSOZ (tel. 501801553).

Kto postrzelił śrutem bezdomną suczkę w Szaflarach? – KSOZ zawiadamia prokuraturę
Informację o skrajnie przestraszonej, głodnej i błąkającej się od kilku miesięcy suczce, która nie pozwalała się do siebie zbliżyć, przekazali KSOZ mieszkańcy Szaflar koło Nowego Targu. Dzięki interwencji Stowarzyszenia udało się ją złapać we wtorek wieczorem i wtedy okazało się, że w ciele psa tkwią nie tylko kleszcze, ale także wystrzelony z wiatrówki śrut, znajdujący się tuż pod prawym okiem.

– W wyniku postrzału suczka mogła stracić nie tylko oko, ale także życie. Ten biedny i łagodny młody piesek szukał pomocy u ludzi, a bez powodu potraktowano go jak żywą tarczę. Mam nadzieję, że prokuratura ustali sprawcę tego haniebnego czynu, a mieszkańcy Szaflar okażą się w tej sprawie pomocni – mówi Agnieszka Wypych, prezes Krakowskiego Stowarzyszenia Obrony Zwierząt. Jak dodaje, jeśli ktoś ma informacje w tej sprawie i chce zachować anonimowość, to może się skontaktować bezpośrednio z KSOZ (tel. 501801553).

Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku szczególnego okrucieństwa, z którym mamy do czynienia w tej sprawie – od 3 miesięcy do 5 lat.

W środę w lecznicy Krak-Vet udało się usunąć śrut, a suczka, której w Krakowskim Stowarzyszeniu Obrony Zwierząt nadano imię Jagoda, powoli wraca do sił. Po leczeniu i aklimatyzacji KSOZ będzie szukać dla niej dobrego domu.

www.ksoz.pl

os 10.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
Mwm 19:57 13.03.2023

Ja bym temu debilowe strzeliła w d.., aby nie mógł usiąść.

BS 17:47 13.03.2023

Bidulka😍

Zobacz również