Kamery live
prognoza pogody

Sprawcy wysypania odpadów sami się zgłosili

NOWY TARG. Fotopułapka uchwyciła na gorącym uczynku sprawców podrzucania odpadów w rejonie ul. Sikorskiego w Nowym Targu. Chodzi o miejsce, które było przedmiotem interpelacji radnego Pawła Liszki.


Sprawcy wysypania odpadów sami się zgłosili

Referat ds. gospodarki odpadami Urzędu Miasta zaapelował dzisiaj o obywatelską pomoc w zidentyfikowaniu sprawców. Po krótkim czasie ci jednak sami się zgłosili, deklarując wolę uprzątnięcia zawartości dwóch worków z odpadami poremontowymi, głównie stłuczonymi flizami.

Wyjaśnili też przyczynę zajścia: mężczyzna, w którego świeżo nabytym mieszkaniu odbył się remont, nie dysponował jeszcze umową na odbiór odpadów. Koledzy chcieli dwa feralne worki stłuczki oddać w PSZOK-u, jednak nie zostały tam one przyjęte, ze względu na brak umowy. Ktoś natomiast wskazał dwom mężczyznom miejsce, gdzie mogą – ponoć legalnie – zawieźć i wysypać stłuczkę oraz gruz. Nie wiadomo, czy dobrze zrozumieli, o jaką nieruchomość chodzi. Wydawało się im, że to wskazane miejsce. A tam czuwała fotopułapka…

(asz)

Fot. fotopułapka Urzędu Miasta Nowego Targu

 

Anna Szopińska 07.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
fokume 21:34 07.06.2021

Nie wiem, ale się wypowiem. Witamy w Polsce.

Zobacz również