Kamery live
prognoza pogody

KS Gorce Nowy Targ czołowym klubem w Polsce

28 kwietnia 2020 21:19

Klub Sportowy Gorce Nowy Targ zajął 14 miejsce – na 446 klubów – w ogólnopolskich rankingu po 3 turniejach Grand Prix we wszystkich kategoriach wiekowych w tenisie stołowym. 

KS Gorce Nowy Targ czołowym klubem w Polsce

W rankingu nie są uwzględnione wyniki z Mistrzostw Polski, które ze względu na panująca pandemię koronowirusa odbędą się w późniejszym terminie. Nowotarżanie łącznie zgromadzili 6402 punkty. Biorąc pod uwagę województwa, to w Małopolsce Gorce ustąpiły jedynie Bronowiance Kraków. Tytuł najlepszego klubu przypadł Politechnice Rzeszowskiej drugą lokatę zajęła właśnie Bronowianka, a trzecią KU AZS UE Wrocław.

Oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni z tak wysokiego miejsca w rankingu, szczególnie że osiągnęliśmy to swoimi wychowankami. My bazujemy na dzieciach i młodzieży. Biorąc pod uwagę tylko te kategorie to bylibyśmy nawet w czołowej „dziesiątce”. Kluby które są przed nami na ogół dysponują znacznie większym budżetem, posiłkują się zawodnikami z zewnątrz, więc trudno z nimi rywalizować. My jednak pozostajemy wierni swojej polityce i zbieramy tego „owoce” – przyznał Tomasz Klag, jeden z trenerów w KS Gorce.

Polski Związek Tenisa Stołowego podjął też decyzję o zakończeniu rozgrywek ligowych w ekstraklasie pań i panów oraz w 1 lidze. Żeński zespół Gorców, który występował w grupie południowej 1 ligi ostatecznie uratował się przed spadkiem.

Rozgrywki na niższych szczeblach na ten moment są zawieszone.

Maciej Zubek 28.04.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również