Kamery live
prognoza pogody

Krzyże Wolności i Solidarności dla Morawów – ojca i syna

NOWY TARG. 18. listopada, w Krakowie, Tadeusz Morawa junior w raz z siostrą Krystyną odbierze Krzyż Wolności i Solidarności, którym Prezydent RP, na wniosek Instytutu Pamięci Narodowej, uhonorował pośmiertnie ich zmarłego w listopadzie 2008 r. ojca, Tadeusza Morawę seniora ps. 44.

Krzyże Wolności i Solidarności dla Morawów – ojca i syna

Takie samo odznaczenie – lecz za aktywność  w innym rozdziale historii – przyznał Prezydent Tadeuszowi Morawie juniorowi.

Prestiżowy Krzyż Wolności i Solidarności jest znakiem wdzięczności państwa polskiego dla osób, które swymi zmaganiami z systemem komunistycznym w latach 1956 – 1989 przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości po półwieczu zniewolenia i zależności od Związku Sowieckiego, kładąc tym samym fundament niepodległości.

Biogramy ojca i syna IPN zamieścił już na swoich stronach.

(asz)

Biogramy IPN O/Kraków

 

 

 

 

 

 

 

 

Anna Szopińska 06.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
Tys Prowda 14:08 27.01.2023

A jaki pseudonim nosił w WIN pan Morawa senior ? Odpowie ktoś ?

[email protected] 07:04 07.11.2022

Tadeusz Morawa, syn żołnierza AK-WiN Teraz osoby ,które opluwały naszego Ojca powinny przedstawić działalność swoich ojców (...) Jako rodzina Tadeusza Morawy seniora chcielibyśmy to wiedzieć. Byłaby to zapewne ciekawa lektura dla mieszkańców Nowego Targu i okolic.

Zobacz również