Kamery live
prognoza pogody

Kryptonim “Prędkość”

29 lutego 2016 09:23

97 mandatów karnych nałożyli nowotarscy policjanci podczas akcji kontroli prędkości. Policjanci zaczaili się na przekraczających dozwoloną szybkość w iście hollywoodzkim stylu. 

Kryptonim

Akcja pod kryptonimem “Prędkość” przeprowadzona została w niedzielę 28 lutego na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. W ramach tej akcji na terenie powiatu nowotarskiego kontrolowane były pojazdy przekraczające prędkość nie tylko w terenie zabudowanym, ale również poza nimi w miejscach, gdzie dochodzi do dużej liczby wypadków drogowych.

W tych miejscach policjanci stosowali kaskadowe kontrole prędkości – polegającą na umiejscowieniu na danym odcinku drogi kilku patroli ruchu drogowego – tłumaczy Roman Wolski, rzecznik nowotarskiej Komendy.

W akcji tej skontrolowano 111 pojazdów. Ujawniono 104 przekroczenia prędkości z czego 97 zostało ukaranych mandatami karnymi, a 7 zostało pouczonych.

opr. .PeTe

 

NT24TV 29.02.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również