Kamery live
prognoza pogody

Krwiodawcy z pomocą Kamilce – jutro (w piątek 28 kwietnia) duża akcja na rynku

27 kwietnia 2023 12:49

NOWY TARG. KREWNIACY # MISI KAMISI – pod takim hasłem cudowna społeczność krwiodawców włącza się w zbiórkę na „najdroższy lek świata” dla Kamilki Gil cierpiącej z powodu rdzeniowego zaniku mięśni. Duża akcja na nowotarskim rynku odbędzie się jutro.

Krwiodawcy z pomocą Kamilce – jutro (w piątek 28 kwietnia) duża akcja na rynku

Do centrum miasta zawita krwiobus, akcja oddawania krwi zaplanowana jest od godz. 8.00 do 13.00. O godz. 10.00 na briefingu z mediami spotkają się Andrzej Lis ze Starego Sącza – wpisany do Księgi Guinnessa światowy rekordzista w oddawaniu krwi (ponad 100 litrów) oraz poseł Patryk Wicher – przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Wspierania Honorowych Dawców Krwi i Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Promocji Krwiodawstwa, Dawstwa Szpiku Kostnego i Transplantologii.

Na wszystkich, którzy przyjdą na rynek, by wesprzeć dwuletnią nowotarżankę, organizatorzy przygotowali imprezy towarzyszące: kiermasze ciast i książek, atrakcje dla dzieci, animacje hula-hop, pokazy związane ze służbami policyjnymi i formacjami kontrterrorystycznymi oraz prezentacje Straży Granicznej.

Niezależnie od charytatywnych imprez i akcji, można to zawsze uczynić za pośrednictwem strony:

www.siepomaga.pl/kamila-sma   

 

 

 

Anna Szopińska 27.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również