Kamery live
prognoza pogody

Król i Kubacki docenieni przez władze Nowego Targu

27 lipca 2017 13:15

Podczas ostatniej sesji rady miasta Nowy Targ na wniosek burmistrza Grzegorza Watychy przyznano medale „Zasłużonych dla Sportu” dla Aleksandry Król i Dawida Kubackiego. 

Król i Kubacki docenieni przez władze Nowego Targu

Oboje pochodzą z Nowego Targu, gdzie zaczynali swoją przygodę ze sportem.  Król jest dziś czołową reprezentantką Polski w snowboardzie.  Od kilku lat regularnie i z sukcesami reprezentuje nasz kraj w Mistrzostwach Świata, Europy i zawodach z cyklu Pucharu Świata. Jest jedyną kobietą z Nowego Targu, która uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich. Przed kilkoma miesiącami wywalczyła Złoty Medal Zimowej Uniwersjady w kazachskich Ałmanach. 

Naprawdę nie spodziewałam się takiego wyróżnienia. Cieszę się że swoimi wynikami,  sprostałam choć w niewielkiej części tradycjom sportowym miasta Nowy Targ, które przecież w przeszłości było matecznikiem wspaniałych olimpijczyków. Cieszę się że mogę dołączyć do tak zacnego grona. W nadchodzącym sezonie, będę starać się wciąż godnie reprezentować moje rodzinne miasto w którym rozpoczęłam moją przygodę ze sportem – podkreśliła Król, która obecnie jest w fazie przygotowań do nowego sezonu. 

Kubacki to z kolei dzisiaj jeden z wiodących polskich skoczków narciarskich, czego dowodem było jego zwycięstwo w pierwszych w tym sezonie zawodach z turnieju letniego Grand Prix w Wiśle. W swoim dorobku ma już m.in. złoty i brązowy medal Mistrzostw Świata w konkursach drużynowych. Był uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Ponadto był też medalistą Mistrzostw Polski w konkursach drużynowych i indywidualnych. 

Medale obojgu sportowcom wręczone zostaną podczas pierwszej nadarzającej się okazji. 

NT24TV 27.07.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również