Kamery live
prognoza pogody

Kredyty frankowe w nowym świetle, czyli szansa na tańsze rozwiązania dzięki kursom online (art. sponsorowany)

15 stycznia 2024 10:48

Kredyty frankowe przyniosły poważne problemy wielu klientom banków. Kurs franka na przestrzeni lat uległ tak istotnej zmianie, że obecnie część dłużników ma problem z systematycznym regulowaniem zaległości. Dzięki kursom CHF online wysokość comiesięcznych rat potencjalnie można nieco zredukować. Trzeba jednak wiedzieć, kiedy, gdzie i jak wymieniać złotówki na CHF, by na tym oszczędzać.

Kredyty frankowe w nowym świetle, czyli szansa na tańsze rozwiązania dzięki kursom online (art. sponsorowany)

Kurs franka przyczyną popularności kredytów frankowych?

Popularność kredytów frankowych w głównej mierze wynikała z atrakcyjnego kursu franka. Dzięki niemu zaciągnięte zobowiązanie i jego spłata były znacznie mniej kosztowne dla frankowiczów niż kredyt w złotówkach. Co więcej, taki produkt był łatwiej dostępny niż tradycyjny, zdecydowało się więc na niego wiele osób, którym banki nie chciały zaoferować zobowiązania w PLN.

Kurs franka z czasem okazał się przekleństwem tego typu kredytów. Zawsze bowiem istnieje ryzyko walutowe, wynikające z faktu, że notowania obcych walut mogą ulec zmianie. Tak właśnie stało się z frankiem, którego cena gwałtownie wzrosła. To natomiast przełożyło się na wyższe comiesięczne raty, regulowane przez kredytobiorców. Ostatecznie więc osoby te zostały zmuszone do wydawania znacznie większej ilości złotówek na zakup CHF, służących do spłacania rat.

Taka sytuacja w oczywisty sposób przełożyła się na budżet domowy konsumentów. Wyliczone raty były coraz wyższe, choć ich kwota w szwajcarskiej walucie nie uległa zmianie. Problem w tym, że osoby niezarabiające w CHF są zdane na kurs franka, po którym nadal kupują obce pieniądze za złotówki. Im wyższe notowania, tym więcej PLN kosztuje „zdobycie” kwoty na spłatę raty. To jak na przestrzeni ostatnich 10 lat zmieniał się kurs franka, można obserwować na stronie np. https://www.walutomat.pl/kursy-walut/chf-pln/.

Jak wymiana franków online może prowadzić do tańszych kredytów we frankach?

Choć dziś kurs franka również jest na dość wysokim poziomie, nowe technologie pozwalają na nieco oszczędności. Zyskująca w ostatnich latach wymiana walut online daje frankowiczom możliwość pozyskania kwoty w CHF, niezbędnej do spłacenia zadłużenia, potencjalnie wydając mniej złotówek niż w przypadku tradycyjnych kantorów.

Wymiana walut online przynosi rozmaite korzyści. Przede wszystkim w takiej sytuacji można obserwować zmiany notowań CHF, aktualizowane co kilka sekund. W tradycyjnych kantorach zwyczajnie nie jest to możliwe, przez co kredytobiorcy tracą szansę na skorzystanie z krótkotrwałych wahań.

Druga kwestia to atrakcyjny kurs wymiany. Często internetowe kantory i platformy wymiany walut online oferują korzystniejszy kurs CHF/PLN. Dzięki temu za tę samą kwotę w złotówkach kredytobiorca otrzymuje więcej franków. Posłużmy się tu przykładem. Załóżmy, że comiesięczna rata wynosi 300 franków szwajcarskich. Przy korzystnym kursie 4,6614 kredytobiorca wyda na to zobowiązanie 1398,42 zł. Jeśli jednak kurs zmieni się minimalnie, np. do 4,7402, to opłacenie tej samej raty będzie kosztowało już 1422,06 zł, czyli o ponad 20 zł więcej. Im większy kredyt i wyższa rata, tym bardziej odczuwalna różnica. Właśnie dlatego tak ważne jest znalezienie miejsca oferującego możliwie najniższe kursy.

Na stronie https://www.walutomat.pl/landing/wymiana/ możliwe jest dokonanie błyskawicznej wymiany środków. Walutomat nie jest natomiast tradycyjnym kantorem internetowym. To platforma wymiany walut, łącząca osoby sprzedające i kupujące obce waluty. Oferty prywatne natomiast bardzo często są atrakcyjniejsze od tych prezentowanych przez oficjalne instytucje. Jest to więc szansa na znaczne oszczędności.

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy korzystaniu z internetowej wymiany franków na kredyty

Wymiana walut online może przynieść znaczne oszczędności i inne korzyści. Decydując się na konkretny serwis, warto jednak przeanalizować jego działalność pod kilkoma względami. Najważniejsze są kwestie bezpieczeństwa przesyłanych środków, szyfrowanie, ochrona realizowanych transakcji i zaufanie klientów. Wskazane jest sięgnięcie po recenzje i opinie użytkowników, oceniających działalność danej platformy.

Atutem jest ponadto wygodna aplikacja mobilna, taka jak ta oferowana przez Walutomat: https://www.walutomat.pl/aplikacja-mobilna/. Dzięki niej klient oszczędza na atrakcyjnym kursie walut w każdym momencie i z dowolnego miejsca. Ponadto warto też zwrócić uwagę na przejrzystość i funkcjonalność serwisu internetowego, dostępne funkcje dodatkowe czy proponowane oferty specjalne.

(artykuł sponsorowany)

Piotr Starmach 15.01.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również