Kamery live
prognoza pogody

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą – piknik rodzinny pn. “Spotkanie z Gorcami”

10 lipca 2017 22:00

W dniu 9 lipca 2017 roku funkcjonariusze nowotarskiej komendy uczestniczyli w pikniku rodzinnym pn. Spotkanie z Gorcami zorganizowanym przez Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej przy współpracy z Gorczańskim Parkiem Narodowym.

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą - piknik rodzinny pn.

Oprócz licznych atrakcji na pikniku, również nowotarscy policjanci czuwając nad bezpieczeństwem dzieci i ich rodzin zaprezentowali elementy swojego wyposażenia takie jak palka służbowa, kamizelka kuloodporna, przeciwuderzeniowa, kajdanki oraz quad będący na wyposażeniu nowotarskiej policji.

Dzieci zobaczyć mogły również jak wygląda radiowóz, włączyć sygnały dźwiękowe oraz chętni mogli oznakować rowery.

Na festynie policjanci informowali również o kampanii pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo …. nad wodą”, która w ostatnich dniach została zainaugurowana. Przypominali dzieciom, młodzieży i dorosłym, którzy będą wypoczywać nad wodą o zasadach bezpieczeństwa. Zachęcali również do przygotowania spotu promującego bezpieczne przebywanie nad wodą pn. „Filmowy przeWODNIK”, który jest istotnym elementem akcji. W konkursie mogą wziąć udział zespoły liczące do 5 osób w wieku do 18 lat – oczywiście pod opieką dorosłego opiekuna. Prace konkursowe można przesyłać do 1 września br. na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa, z dopiskiem „Filmowy przeWODNIK”.

źródło: KPP Nowy Targ

NT24TV 10.07.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również