Kamery live
prognoza pogody

“Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” nad Jeziorem Czorsztyńskim

11 lipca 2022 23:04

W ramach prowadzonych kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpieczne wakacje” policjanci z nowotarskiej komendy wraz z Podhale Rescue Team oraz Państwową Strażą Pożarną przeprowadzili akcję informacyjno-edukacyjną nad Jeziorem Czorsztyńskim. 

Akcję edukacyjno-informacyjną zorganizowano w dniu 8 lipca br. na plaży „Zamajerz” nad jeziorem Czorsztyńskim w Niedzicy. Celem akcji, skierowanej do osób wypoczywających nad wodą, było promowanie bezpieczeństwa.

W ramach prowadzonych działań profilaktycznych dzieci oraz ich opiekunowie mogli zobaczyć na policyjnym stoisku elementy wyposażenia służbowego policjantów m.in. wykrywacz metalu, pałkę służbową, czy kajdanki, a także wziąć udział w konkursie wiedzy na temat bezpieczeństwa. Uczestnicy konkursów otrzymywali opaski odblaskowe, naklejki, smycze oraz inne ciekawe gadżety i słodycze.

W ramach prowadzonej kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze przypominali podstawowe zasady i przepisy dotyczące bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa związanego z wypoczynkiem nad wodą. Wzorem lat ubiegłych przypominano i zachęcano do wzięcia udziału w konkursie filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK”. 

Najmłodsi mieli również możliwość, usiąść za kierownicą policyjnego quada i poczuć się jak prawdziwy policjant Dużym zainteresowaniem uczestników akcji cieszył się zorganizowany przez funkcjonariuszy slalom, który należało pokonać w specjalnych okularach – alkogoglach.   Z uwagi na fakt, że wzdłuż plaży przebiega ścieżka rowerowa, policjanci przeprowadzili z rowerzystami pogadanki edukacyjno-informacyjne przypominające o elementarnych przepisach ruchu drogowego dotyczącym rowerzystów i pieszych. 

Ponadto edukowano także osoby starsze tłumacząc jak postępować oraz na co zwrócić uwagę, aby nie dać się oszukać. Policjanci wręczali przy tym ulotki pn. „Seniorze nie daj się oszukać” oraz promowali  „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

źródło: KPP Nowy Targ

os 11.07.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również