Kamery live
prognoza pogody

””Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” na plaży Zamajerz w Niedzicy

11 lipca 2017 22:11

10 lipca 2017 roku policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie w ramach zainicjowanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka kampanii:” Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” uczestniczyli w imprezie plenerowej na plaży Zamajerz w Niedzicy.

”

W imprezie brali udział także przedstawiciele Pienińskiego Parku Narodowego oraz Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu. W działania włączyli się również: ZEW Niedzica S.A., Gmina Łapsze Niżne oraz Gmina Czorsztyn. W trakcie spotkania policjanci przeprowadzili działania profilaktyczno – edukacyjne, mające służyć poprawie bezpieczeństwa turystów, poprzez podnoszenie świadomości w zakresie zagrożeń i sposobów ich unikania oraz szukania pomocy w razie potrzeby. Dla dzieci i młodzieży przygotowano różnego rodzaju konkursy tj. rebusy, quizy, krzyżówki dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji. Młodzież zachęcano do udziału w konkursie filmowym „FILMOWY przeWODNIK”, promującym bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą.

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, itp.). Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju od czerwca do września 2017 r.

Więcej informacji znajduje się tutaj. 

Podstawowe zasady bezpieczeństwa na wodą:

Wybieraj tylko strzeżone kąpieliska i miejsca wyznaczone do kąpieli

Nie korzystaj z kąpieli w miejscach zabronionych, np. na odcinkach szlaków żeglugowych oraz w pobliżu portów, mostów, zapór itp.

Przestrzegaj regulaminu kąpieliska oraz obowiązujących na nim oznaczeń

Stosuj się do uwag i zaleceń ratownika

Nie pływaj w czasie burzy, mgły (kiedy widoczność jest poniżej 50 m), gdy wieje porywisty wiatr

Nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu

Zwracaj uwagę na przebywające nad wodą dzieci

Zachowaj szczególną ostrożność podczas łowienia ryb i spacerów nad wodą

Podczas wypoczynku nad wodą nie pozostawiaj cennych rzeczy na brzegu bez opieki

Nie przeceniaj swoich umiejętności pływackich. Jeżeli chcesz wybrać się na dłuższą trasę pływacką, płyń asekurowany przez łódź lub przynajmniej w towarzystwie jeszcze jednej osoby.

Nie skacz do wody w miejscach nieznanych

Korzystaj z pewnego i sprawnego sprzętu pływającego

źródło: http://malopolska.policja.gov.pl

NT24TV 11.07.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również