nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Kręci mnie bezpieczeństwo…- nad wodą i w górach. Wakacyjne akcje profilaktyczne Policji

W niedzielę, 8 lipca st. asp. Rafał Skrobot wraz mł. asp. Marzeną Kunat oraz funkcjonariuszami z posterunku wodnego w Niedzicy, zorganizowali w zatoce na plaży w miejscowości Kluszkowce akcję profilaktyczno-informacyjną. Odbyła się ona w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”. Dzień wcześniej, akcję profilaktyczną w Gorcach zorganizowali funkcjonariusze KPP Nowy Targ wspólnie z GOPR - tym razem w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo...w górach" i "Bezpieczne wakacje". 

Akcję w Kluszkowcach, przeprowadzali dniu 8 lipca 2018 roku st. asp. Rafał Skrobot wraz mł. asp. Marzeną Kunat wraz z funkcjonariuszami z posterunku wodnego w Niedzicy. 

W ramach przeprowadzonej akcji policjanci przypominali wypoczywającym o zasadach bezpiecznego spędzania czasu nad wodą i w wodzie  oraz bezpieczeństwie w okresie wakacji: w tym o bezpieczeństwie na drodze, w trakcie zabaw oraz o szkodliwych skutkach zażywania dopalaczy. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania z zakresu bezpieczeństwa, a najlepsi nagrodzeni zostali drobnymi upominkami.

Każda z osób zainteresowanych otrzymała także ulotkę promującą bezpieczeństwo nad wodą oraz odblaski.  Zachęcano również do przygotowania spotu promującego bezpieczne przebywanie nad wodą pn. „Filmowy przeWODNIK”, który jest istotnym elementem akcji. Zainteresowanym udzielano informacji na temat pracy w policji oraz jak wygląda procedura przyjęcia.

Dodatkowo funkcjonariusze zaprezentowali sprzęt i wyposażenie, jakie na co dzień wykorzystywane jest w służbie przez policjantów m.in palkę służbową, kamizelkę kuloodporną, indywidualny zestaw ochronny – przeciwuderzeniowy oraz kajdanki. Najmłodsi mieli również możliwość usiąść za sterem łodzi, kierownicą radiowozu oraz quada i poczuć się jak prawdziwy policjant. Każde dziecko mogło również na pamiątkę odbić własne odciski palców. Dużym zainteresowaniem cieszyły się alkogogle, dzięki którym zarówno dzieci, jak i dorośli mogli zobaczyć, jaką koordynację wzrokowo ruchową ma osoba będąca w stanie nietrzeźwości.

Z kolei w sobotę, 7 lipca 2018 roku w ramach akcji bezpieczne wakacje oraz ogólnopolskiej kampanii pn. „Kręci mnie Bezpieczeństwo… w górach”, „Kręci mnie bezpieczeństwo …nad wodą”,  funkcjonariusze KPP Nowy Targ wspólnie z GOPR zorganizowali działania profilaktyczno – informacyjne na terenie masywu górskiego Gorce (rej. Lubania, Przełęczy Knurowskiej) oraz Jeziora Czorsztyńskiego. Celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa osób odpoczywających w górach, a przede wszystkim propagowanie bezpiecznego wędrowania po szlakach pieszych, rowerowych i kajakowych oraz reagowanie na wykroczenia popełniane przez osoby nie stosujące się do zakazu poruszania się pojazdami silnikowymi w terenach leśnych. Dodatkowo policjanci przypominali wypoczywającym nad jeziorem o zasadach bezpiecznego spędzania czasu nad wodą oraz bezpieczeństwie w okresie wakacji. Zainteresowanym rozdawano ulotki promujące bezpieczeństwo na szlakach i nad wodą. Zachęcano także do przygotowania spotu promującego bezpieczne przebywanie nad wodą pn. „Filmowy przeWODNIK”, który jest istotnym elementem akcji.

źródło: KPP Nowy Targ

1 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna