Kamery live
prognoza pogody

“Kręci mnie bezpieczeństwo” – czyli Policja radzi jak bezpiecznie jeździć rowerem

19 maja 2017 12:42

W dniu 15 maja 2017 roku o godzinie 15:00 w Nowym Targu odbyło się plenerowe spotkanie ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Spotkanie to odbyło się w związku z coraz większą liczbą powstałych ścieżek rowerowych na terenie powiatu nowotarskiego jak również w coraz większą liczbę osób zainteresowanych takim rodzajem spędzania wolnego czasu.

Na spotkaniu pojawili się również policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę w patrolach rowerowych i przedstawili pokrótce charakterystykę swojej specyficznej służby, wskazując na kask jako jeden z najważniejszych środków wpływających na bezpieczeństwo.

W trakcie spotkania policjanci przedstawili zebranym temat bezpieczeństwa seniorów jako pieszych i kierujących, a w szczególności rowerzystów; dyskutowano również o odpowiedzialności za popełniane wykroczenia w związku ze zmianami przepisów dotyczącymi poruszania się poza terenem zabudowanym z odblaskami. Poruszono również temat poruszania się po ścieżkach pieszo- rowerowych.

Na koniec zebranym rozdano odblaski oraz przedstawiono w jaki sposób je zakładać.

źródło: KPP Nowy Targ

NT24TV 19.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również