Kamery live
prognoza pogody

Krakowska Specjalna Strefa Ekonomiczna również w Nowym Targu

21 kwietnia 2016 07:17

Decyzją rządu krakowska SSE powiększy się o 159 ha, z czego 99,9 ha to grunty publiczne. 59,6 ha to grunty prywatne które zostały objęte statusem strefy w ramach realizacji nowych projektów inwestycyjnych.

Krakowska Specjalna Strefa Ekonomiczna również w Nowym Targu

Po wejściu w życie stosownego rozporządzenia Rady Ministrów krakowska SSE swoim zasięgiem obejmie 30 nowych gmin na terenie trzech województw: małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Tym samym całkowity obszar Krakowskiego Parku Technologicznego zwiększy się z 707 ha do około 866 ha. W koncepcję rozszerzenia krakowskiej SSE wpisany został również Nowy Targ, jako specjalna podstrefa. Dzięki takiemu zabiegowi region zyska nową ofertę dla inwestorów, co wpłynie korzystnie na rozwój ekonomiczny regionu i powstanie nowych miejsc pracy. W założeniach przyjętych przez Radę Ministrów areał gruntów dedykowany dla podstrefy Nowy Targ to 8,8 ha. Teren ten to dwa kompleksy położone we wschodniej części miasta około 180 metrów od drogi prowadzącej do drogi wojewódzkiej nr 969 Nowy Targ – Stary Sącz. Szacuje się, że inwestycja zapewni ok. 404 miejsca pracy przy nakładzie ok. 48 mln zł.

W najbliższym czasie zorganizujemy wspólnie z Urzędem Miasta spotkanie z przedsiębiorcami zainteresowanymi inwestycjami na terenie strefy – mówi specjalnie dla portalu nowytarg24.tv Krystyna Sadowska – Dyrektor Działy Promocji i Rozwoju krakowskiej SSE. Wstępny termin to 5 maja bieżącego roku. Podobnie jak inne podstrefy lokalne, także i ta jest dedykowana przede wszystkim małym i średnim firmom, które mają plany inwestycje, chcą rozwijać swoje zakłady w ramach specjalnej strefy ekonomicznej i korzystać z ulgi w podatku dochodowym CIT lub PIT. Cieszymy się, że z naszej oferty będą wreszcie mogli skorzystać  także przedsiębiorcy z Podhala – mówi Krystyna Sadowska.

Krakowska Specjalna Strefa Ekonomiczna została utworzona w 1997 r. Jak do tej pory podmiot zarządzający SSE wydał 200 zezwoleń na działalność w strefie. Do dnia dzisiejszego nakład inwestycyjny to ok. 3,8 mld zł i 17 tys. nowych miejsc pracy.

Tekst, fot. MSX

NT24TV 21.04.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również