Kamery live
prognoza pogody

Krajowa Mapa Zagrożeń – przydatna w namierzaniu piratów drogowych

19 kwietnia 2023 23:52

Podczas weryfikacji zgłoszenia naniesionego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, dotyczącego przekraczania dozwolonej prędkości w Rogoźniku, nowotarscy policjanci ruchu drogowego ujawnili kilkanaście wykroczeń związanych z nadmierną prędkością. Trzech kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 51 km/h na terenie obszaru zabudowanego. Dwóch straciło prawo jazdy, a jeden posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Krajowa Mapa Zagrożeń - przydatna w namierzaniu piratów drogowych

W ciągu ostatnich kilku dni, policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu weryfikowali zgłoszenia naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości w miejscowości Rogoźnik na drodze wojewódzkiej nr 957. Podczas prowadzonych kontroli funkcjonariusze ujawnili kilkanaście wykroczeń związanych z nadmierną prędkością. Trzech kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h na terenie obszaru zabudowanego.

31-latek kierujący bmw został zatrzymany do kontroli drogowej w piątek. Mężczyzna jechał z prędkością 102 km/h. Dodatkowo posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania oraz aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwo i wykroczenia odpowie przed sądem. Natomiast w niedzielę po godzinie 22, 18-latek kierujący renault trafic jechał z prędkością 104 km/h. Młody kierowca stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym w kwocie 1 500 złotych oraz 13 punktami karnymi. Kilkanaście minut później, policjanci zatrzymali do kontroli 22-letniego obywatela Słowacji. Mężczyzna pędził volkswagenem o 62 km/h za szybko. Stracił prawo jazdy i na miejscu zapłacił kartą 2 000 złotych mandatu karnego.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ( https://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html )funkcjonuje od 2016 roku, stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy Policją, a społeczeństwem. Jest narzędziem informatycznym umożliwiającym mieszkańcom sygnalizowanie miejsc zagrożonych, podlegających sprawdzeniu przez Policję. W 2022 roku w powiecie nowotarskim zostało naniesionych 2 037 zgłoszeń, z czego 50,9% zostało potwierdzonych. Najczęściej zgłaszane informacje dotyczyły właśnie przekraczania dozwolonej prędkości.

UWAGA! “Mapa” nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

os 19.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również