Kamery live
prognoza pogody

Korki w Nowym Targu łakomym kąskiem telewizji ogólnopolskich

Długi weekend dobiega końca. Po zakończeniu budowy Węzła Tatrzańskiego w Poroninie oraz zniesieniu ruchu wahadłowego w Białym Dunajcu największe korki na tzw. “Zakopiance” tworzą się w Nowym Targu. A to skrupulatnie wykorzystują media ogólnopolskie.

Korki w Nowym Targu łakomym kąskiem telewizji ogólnopolskich

Dla nowotarżan taki widok to żadna nowość. Przy zwężeniu dwupasmowej jezdni tzw. “Zakopianki” rokrocznie dochodzi do korków w sezonach turystycznych. Tak jest i dzisiaj: wraz z zakończeniem długiego weekendu turyści wypoczywający na Podhalu wracają do domu. Fakt ten wykorzystują dzisiaj również media ogólnopolskie.

A sytuacja na drogach Podhala jest łatwa do przewidzenia: Podróż z Nowego Targu do Krakowa wynosi obecnie trzy godziny. Zakorkowane są także drogi alternatywne, takie jak chociażby przez Ludźmierz.

Dotychczas na antenie telewizji informacyjnych można było oglądać sytuację drogową z Poronina bądź Białego Dunajca. Ze względu na to, że w tej pierwszej miejscowości budowa Węzła Tatrzańskiego zakończyła się rok temu, natomiast w drugiej zniesiony został ruch wahadłowy, ekipy telewizyjne zawitały do Nowego Targu. Kierowcy stojący w korkach mogą porozmawiać z dziennikarzami TVN-u czy Polsatu. Są również fotoreporterzy m.in. Polskiej Agencji Prasowej.

/ps/

Piotr Starmach 23.06.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Loko 17:27 23.06.2019

Za 5 lat zmienia miejscowke na rondo na wezle NT poludnie, ktore bedzie wiecznie zakorkowane. Bedziemy miec darmowa reklame na lata.

Zobacz również