Kamery live
prognoza pogody

Korki na “Zakopiance”

19 lutego 2021 10:34

Trwa najazd turystów na Podhale. Największe zatory drogowe tworzą się w Klikuszowej i Rdzawce. Droga z Rabki – Zdroju do Nowego Targu zajmuje obecnie prawie godzinę czasu.

Korki na

Fot. Czytelniczka

Tylko na ten weekend turyści wykupili rekordową liczbę noclegów w Zakopanem w tym sezonie. Wraz z piątkiem można było się spodziewać ogromnych korków na głównych arteriach Podhala – i tak właśnie jest. Podróż z Krakowa do Zakopanego tzw. “Zakopianką” wynosi obecnie 3 godziny. Nie jest to przyczyną złych warunków drogowych czy problemami tirów z stromszymi podjazdami – samochodów jest po prostu tak wiele. To oczywiście dobra wiadomość dla podhalańskich przedsiębiorców. Dla lokalnych kierowców sytuacja ta może być jednak nieco uciążliwa.

Podróżującym z Rabki Zdroju do Nowego Targu zaleca się objazd na Bielankę – Pyzówkę – Ludźmierz. Jadącym do Zakopanego lepiej będzie obrać drogę przez Czarny Dunajec, a następnie Kościelisko.

Piotr Starmach 19.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również