Kamery live
prognoza pogody

Kontrole stanu technicznego autobusów – akcja “Bezpieczne wakacje”

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu włączyli się w działania kontrolne prowadzone z wykorzystaniem Mobilnej Jednostki Diagnostycznej przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego Oddziału Zamiejscowego w Nowym Targu.”Bezp

Kontrole stanu technicznego autobusów - akcja

W okresie wakacji policjanci ruchu drogowego prowadzą działania, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa osób podróżujących. Jednym z elementów działań są kontrole przewozu osób autobusami i busami.  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu włączyli się w działania kontrolne prowadzone przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego Oddziału Zamiejscowego w Nowym Targu. Pierwsze działania przeprowadzone zostały w poniedziałek (26 czerwca br. ) na terenie Nowego Targu przy ulicy Bereki. Podczas kontroli autobusów i busów korzystano z Mobilnej Jednostki Diagnostycznej Inspekcji Transportu Drogowego, wyposażonej m.in. w rolki, szarpaki hydrauliczne, czytnik EOBD, dymomierz, analizator spalin, miernik poziomu dźwięku. Wykorzystując ten specjalistyczny sprzęt bezpośrednio na drodze przeprowadzono szczegółową kontrolę stanu technicznego pojazdów. Wycieki płynów eksploatacyjnych, luzy w zawieszeniu, brak hamulca postojowego to niektóre z wykrytych usterek w kontrolowanych busach i autobusach. Policjanci ruchu drogowego kontrolowali także czas pracy oraz trzeźwość kierujących samochodami ciężarowymi.

W okresie wakacyjnym, na terenie Podhala kontrole z wykorzystaniem Mobilnej Jednostki Diagnostycznej prowadzone będą cyklicznie  przez inspektorów ITD wraz policjantami. Dokładność prowadzonych kontroli na drodze z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, pozwoli na wykrycie i wykluczenie z ruchu pojazdów zagrażających bezpieczeństwu oraz niebezpiecznych dla środowiska co zdecydowanie wpłynie na bezpieczeństwo.

os 27.06.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
muj nik 09:35 28.06.2023

kontrola autobusow, a na foto ciezarowka ;)

Zobacz również