Kamery live
prognoza pogody

Kontrole, kolejne wnioski do sądu i apel przeczytany podczas mszy

1 lutego 2018 13:59

19 kontroli, dwa kolejne wnioski do Sądu o ukaranie  w związku z udowodnionym spalaniem odpadów i jeden wyrok skazujący – to efekt działań miasta w zakresie przestrzegania przepisów o ochronie środowiska, z minionego miesiąca. Wystosowano też specjalny apel do mieszkańców, który został odczytany podczas niedzielnych mszy św. we wszystkich nowotarskich kościołach. 

Kontrole, kolejne wnioski do sądu i apel przeczytany podczas mszy

W ciągu minionego miesiąca, pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Nowy Targ przeprowadzili kolejne kontrole nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w ramach posiadanych kompetencji. Było ich łącznie 29.

Efektem tych działań, w dniu 15 stycznia 2018 r. skierowano dwa kolejne wnioski do Sądu Rejonowego w Nowym Targu o ukaranie przedsiębiorców  w związku z potwierdzonym procederem spalania odpadów. Ponadto w dniu 23 stycznia 2018 r. Sąd Rejonowy w Nowym Targu wydał wyrok nakazowy za spalanie odpadów obciążając obwinionego przedsiębiorcę karą grzywny w kwocie 2 tys. złotych (plus koszty sądowe).

Ponadto, prowadzone są działania edukacyjne: w zakresie ochrony powietrza edukował słuchaczy UTW ekodoradca Sylwester Magiera, a do wszystkich mieszkańców skierowany został apel z informacją o konsekwencjach spalania odpadów, ale również o możliwości ubiegania się o dofinansowanie na wymianę kotłów na nowe ekologiczne. Co istotne, apel został odczytany minionej niedzieli podczas mszy św. we wszystkich nowotarskich kościołach. Podczas minionej Sesji Rady Miasta burmistrz Grzegorz Watycha podziękował wszystkim proboszczom za przychylenie się do jego prośby i poważne potraktowanie tematu.

Miasto Nowy Targ włączyło się też w edukacyjną kampanię społeczną “Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci” organizowaną przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, której idea również wpisuje się w szeroko pojęte działania na rzecz ochrony powietrza, edukując w zakresie zagrożeń związanych ze smogiem. Działania skierowane są do lokalnych społeczności. Dodatkowo, w ramach akcji Miasto ma szansę na ciekawą wygraną – budowę Naukowej Stacji Zabaw PGNiG.

Informacje na temat głosowania na zaproponowaną przez miasto lokalizację stacji zabaw przy ul. Stanisława Józefczaka 1 w Nowym Targu – obok Orlika przy Szkole Podstawowej nr 2 i Nowotarskiej Telewizji Kablowej – znajdują się  TUTAJ.

Głosowanie trwa do 28 lutego 2018 roku. Codziennie można oddać jeden głos.!

 

os 01.02.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również