Kamery live
prognoza pogody

Konsulat Generalny Republiki Słowackiej świętował 20-lecie istnienia

20 grudnia 2022 11:59

Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie obchodzi 20-lecie działalności. Uroczystości związane z jubileuszem odbyły się w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie, a zostały połączone z występem zespołu LÚČNICA oraz wernisażem wystawy pt. „100 lat dyplomacji”. W wydarzeniu wzięli również udział samorządowcy z Podhala, w tym Bogusław Waksmundzki – wicestarosta nowotarski, a zarazem przewodniczący Rady Euroregionu Tatry.

Konsulat Generalny Republiki Słowackiej świętował 20-lecie istnienia

Podczas uroczystości wicestarosta nowotarski wręczył Medal Pamiątkowy Podhala  konsulowi generalnemu dr. Tomášowi Kašajowi  w uznaniu zasług na rzecz słowacko-polskiej współpracy.

Praca samorządów, organizacji pozarządowych na pograniczu pozwala przełamywać stereotypy i wzmacnia wzajemne relacje. Dziękuje za wsparcie tej współpracy ze strony Konsulatu Generalnego”.  – mówił  Bogusław Waksmundzki  wręczając  wyróżnienie panu konsulowi.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

os 20.12.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również