Kamery live
prognoza pogody

Konkursy, zabawy, tańce i muzyka

11 lipca 2022 13:47

Festyn sołecki w Tylce Biały Potok – jak co roku – zgromadził licznych mieszkańców oraz turystów. Zabawa bowiem była przednia, a pogoda dopisała.

Konkursy, zabawy, tańce i muzyka

Moc dobrej energii na początek dał występ znakomitej pienińskiej kapeli góralsko – folkowej „Wyhajtani”. Jak na festyn rodzinny przystało, było też mnóstwo zabaw i konkursów zarówno dla najmłodszych, jak i całych rodzin. Szczególnie dzieciakom radość sprawiały takie konkursy sprawnościowe, jak kręcenie hula – hop i bieg z piłeczką na rakietce do ping – ponga. Rywalizowali w nich dzielnie zarówno przedszkolaki, jak i dzieci nieco starsze. Rodzinnie obierano też ziemniaki na czas oraz wspólnie tańczono w rytm dobrej i skocznej muzyki.

Wielką frajdę młodszym dał występ teatru Niewielki Kraków ze spektaklem pt. „Spotkanie z postaciami z bajek”. Z kolei dorośli dobrze bawili się w rytm muzyki latino w wykonaniu zespołu „Boliwia”.

Nie zabrakło podczas festynu rodzinnego i czegoś dla ciała. Były przepyszne domowe ciasta oraz pieczone na grillu kiełbaski i inne smakołyki.

Organizatorem imprezy była Grażyna Malik, sołtyska sołectwa Tylka Biały Potok, a współorganizatorami Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem oraz OSP Tylka. Patronat honorowy nad impreza pełnił Jan Dyda, wójt gminy Krościenko nad Dunajcem.

mat.nadesłane

os 11.07.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również