Kamery live
prognoza pogody

Sezon na konkursy wiedzy w nowotarskim technikum

23 listopada 2021 10:08

Ostatnie miesiące upłynęły uczniom Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu na konkursowym polu walki, gdzie zabłysnęli wiedzą w różnych dziedzinach m.in. z zakresu hotelarstwa, języka angielskiego, ortografii, czy statystyki. 

Sezon na konkursy wiedzy w nowotarskim technikum

Ufając swojemu doświadczeniu bojowemu, uczniowie “ekonomika” po mistrzowsku rozegrali dwa etapy, organizowanego po raz pierwszy we współpracy z II Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Targu, Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego English Contest, którego inicjatorkami są panie Dominika Duda-Grzegorczyk i Magdalena Kadłub.

Uczestniczyli także w etapie szkolnym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, który wygrały Julia Kołat z klasy 3 b HOT oraz Wiktoria Spyrka z klasy 3 g HOT. Będą one reprezentować szkołę podczas etapu okręgowego 4 stycznia 2022 r. Z kolei Michalina Waksmundzka z klasy 3 g TOT i Maciej Klamerus z klasy 1 TOT wygrali etap szkolny i zakwalifikowali się do etapu okręgowego IX Olimpiady Wiedzy o Turystyce, który odbędzie się 13 stycznia 2022 r.

Była jeszcze walka o bycie szkolnym przedstawicielem etapu okręgowego Olimpiady Statystycznej, którą wygrali na etapie szkolnym Natalia Chryc z klasy 4bE, Paweł Piszczek z klasy 4aE i Justyna Strzałka z 4bE. Zwieńczeniem corocznego udziału nowotarskiego Ekonomika w Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii” jest sukces Szymona Chowańca, który został jednym z tegorocznych Laureatów

mat. nadesłane

os 23.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również