Konkurs “jedenastek” dla Żubrologów

24 sierpnia 2016 20:19

Drużyna Żubrolodzy została zwycięzcą drugiej edycji  turnieju „Dzikich Drużyn” w rzutach karnych o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ. Jego pomysłodawcą i organizatorem był Sebastian Świerzbiński animator boiska przy Szkole Podstawowej nr 2.

Konkurs

Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn bez podziału wiekowego. Na początku  zostały rozlosowane dwie  grup cztero drużynowe gdzie grano każdy z każdym.  W meczu strzelano trzy serie rzutów karnych. Jeśli to nie wyłoniło zwycięzców decydowały dodatkowe serie. Od fazy pucharowej zawodnicy w meczu strzelali po dwa karne

Drużyny składały się z 3 osób, gdzie jedna osoba broniła karne i zarazem strzelała. Do półfinałów  awansowały  dwie pierwsze drużyny z obu grup. Zespoły które zajęły miejsca 3-4 w grupie rywalizowały o pozycje 5-8.

Ostatecznie zwycięzcami turnieju okazała się drużyna z Jurgowa Żubrolodzy , która w finale pokonała Katalończyków 4:3. Najniższy stopień podium przypadł drużynie Krawężniki Melona, która w „małym finale” pokonała ekipę FC Skawa 4:1.

Przyznano tez indywidualne wyróżnienia. Najlepszy bramkarzem został wybrany Hubert Jucha ( Krawężniki Melona)  a najlepszym strzelcem Kacper Bobek  (Katalończycy ), który – co godne podkreślenia – nie pomylił się ani razu w całym turnieju

Zawody sędziowali  Sebastian Świerzbiński  oraz  Sebastian Bibro

Klasyfikacja końcowa :

1. Żubrolodzy     ( Ł.Wojtas , M. Płuciński , S. Bargieł )

2. Katalończycy   ( K. Bobek , M. Kuciński , P. Bochniarz )

3. Krawężniki Melona  (Jucha , Hędraszko , Jameśko )

4. FC Skawa     (B. Głowa , R. Leśniak , Dziekan )

5. TS Patroni

6. Sztutgart Kikers

7. Składaki

8. FC Białasy

Serdeczne podziękowania Panu Burmistrzowi i Urzędowi Miasta z pomoc w organizacji turnieju i ufundowaniu pamiątkowych pucharów i statuetek.