Kamery live
prognoza pogody

Koniec zwycięskiej serii „Szarotek”

11 stycznia 2018 21:19
Po czterech kolejnych ligowych zwycięstwa, tym razem hokeistom TatrySki Podhala Nowy Targ przytrafił się słabszy występ. „Szarotki” na własnym lodowisku przegrały 2:5 z Orlikiem Opole, którego trenerem jest nowotarżanin Jacek Szopiński.
Koniec zwycięskiej serii „Szarotek”

W pierwszej bezbramkowej tercji to Podhale posiadało przewagę, ale nowotarżanie – nawet grając przez 1 minutę i 27 sekund w podwójnej liczebnej przewadze – nie potrafili tego udokumentować golem, do czego wydatnie przysłużył się świetnie spisując się w bramce Orlika Łotysz Azunis Janis. Raz też bramkarzowi gości w sukurs przyszedł słupek (trafił w niego Filip Wielkiewicz). Z kolei jeżeli chodzi o bramkowe okazje przyjezdnych w tej odsłonie to trzeba odnotować uderzenie w spojenie słupka  z poprzeczką  nowotarskiej bramki Jarosław Lorek.

W drugiej odsłonie nieoczekiwanie mecz nabrał nowego oblicza. Co prawda w 25 min to Podhale wyszło na prowadzenie, wreszcie wykorzystując grę w liczebnej przewadze (gol Elivijsa Biezaisa), ale potem  z bramek w tej części gry – i to czterech (!) w niespełna 10 minut – cieszyli się goście. Wyrównał w 26 min Alexei Trandin. Wówczas w bramce Podhala stał Błażej Kapica, który na chwilę zmienił mającego problemy z łyżwą Przemysława Odrobnego. „Wiedźmin” po 91 sekundach wrócił do bramki, ale nie zdołał uchronić gospodarzy od utraty kolejnych goli. Autorem trafienia numer dwa i trzy dla opolan był świetnie znany w Nowym Targ, były gracz „Szarotek” Milan Baranyk. Gospodarzy czwartym golem „dobił” w tej odsłonie Radek Meidl.

W trzeciej tercji Podhale jeszcze próbowało wrócić do gry, ale kolejne dwa okresy niewykorzystanej gry w liczebnej przewadze, a potem niezwykle efektowne, piąte trafienie dla gości zdobyte przez Michala Sateka w 47 min, już definitywnie rozstrzygnęło losy tego spotkania. Nowotarżan stać już było tylko na zmniejszenie rozmiarów przegranej.

Nie wiem sam co po takim meczu powiedzieć. Wydaje mi się, że to u rywali było więcej determinacji, chęci by to spotkanie wygrać. Mieliśmy ich rozpracowanych. Wiedzieliśmy jak grają, czego się spodziewać i na pewno niczym nas nie zaskoczyli. Wydaje mi się, że przegraliśmy ten mecz w głowach. Już końcówka meczu z Gdańskiem nie wyglądała zbyt optymistycznie. Traciliśmy dzisiaj sporo przypadkowych, łatwych goli, a sami nie potrafiliśmy wykorzystać wielu okazji. Bramkarz Orlika stanął na wysokości zadania, aczkolwiek niczego mu nie ujmując, my nie strzelaliśmy tak precyzyjnie jak powinniśmy – podsumował kapitan Podhala, Marcin Kolusz.

Był to dla nas bardzo ważny mecz. Wiadomo, że potrzebujemy punktów. Przyjechaliśmy tutaj po zwycięstwo. Gdzieś ostatnimi czasy brakowało nam szczęścia. Dzisiaj ono było przy nas, ale też bardzo mu pomogliśmy. Mieliśmy bardzo dużo kar. Graliśmy jednak bardzo dobrze w defensywie. Byliśmy bardzo konsekwentni i z upływem czasu zaczęło to przynosi efekty. Dalej jesteśmy w grze o „szóstkę” – ocenił trener Orlika. Jacek Szopiński

Wiedzieliśmy, że to będzie trudne spotkanie. Orlik zagrał bardzo dobre spotkanie. Jego zawodniczy bardzo mocno walczyli, grali bardzo mądrze i rozważnie. Świetnie spisywał się ich bramkarz. My nie wykorzystaliśmy wielu swoich szans, a potem po stracie czterech bramek nie mieliśmy już wystarczająco siły by jeszcze odwrócić losy tego spotkania – przyznał trener Podhala, Aleksandrs Belavskis.

TatrySki Podhale Nowy Targ – PGE Orlik Opole 2:5 (0:0, 1:4, 1:1)

Bramki: 1:0 Biezais (Ogorodnikow, Gruszka) 25, 1:1 Trandin (Sznotla, Kostek) 26, 1:2 Baranyk (Satek, Hoog) 30, 1:3 Baranyk (Zatko) 34, 1:4 Meidl (Kostek, Przygodzki) 35, 1:5 Satek (Baranyk, Zatko) 47, 2:5 Wielkiewicz (Zapała, Kolusz) 50.

Sędziował: Maciej Pahucki z Gdańska.

Kary: 6 – 18 min.

Widzów: 500

Podhale: Odrobny (od 25 do 27 min i od 47 min B. Kapica) – Tomasik, Jaśkiewicz, Kolusz, Zapała, Wielkiewicz – Sulka, Wojdyła, Biezais, Ogorodnikow, Gruszka – K. Kapica, Pichnarcik, Różański, Neupauer, M. Michalski – Mrugała, Wsół, Svitac, Wolski, Siuty.

Orlik: Auzins – Bychawski, Zatko, Satek, Hoog, Baranyk – Sznotala, Kostek, Przygodzki, Trandin, R. Meidl – Gawlik, Kisielewski, Szydło, Lorek, Gorzycki oraz Wąsiński.

Maciej Zubek 11.01.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również