Kamery live
prognoza pogody

Koniec zawodów – pogoda nie dopisała (wyniki zawodów)

1 marca 2020 09:27

Niestety, warunki pogodowe nie pozwalają na przeprowadzenie dzisiejszych lotów w ramach VII Nowotarskich Zimowych Zawodów Balonowych o Puchar firmy PCD Salami. Ceremonia zakończenia odbyła się o 10.00 na nowotarskim lotnisku. 

Koniec zawodów - pogoda nie dopisała (wyniki zawodów)

Jeszcze wczoraj plany organizatorów zakładały, że uda się odbyć ostatnie loty balonowe około godziny 12:00. Później prognozy pogodowe zaczęły się diametralnie zmieniać i już w godzinach popołudniowych wiadomym było, że około południa loty okażą się niemożliwe do zrealizowania. Organizatorzy VII Nowotarskich Zimowych Zawodów Balonowych postanowili przenieść godzinę lotu na 10:00, starając się trafić w jedyne, wąskie okno pogodowe, które pozwalałoby wznieść się załogom aerostatów w obłoki. Niestety, aura uległa pogorszeniu i ze względów bezpieczeństwa ogłoszono zakończenie zawodów.

Ceremonia zakończenia wraz z wręczeniem nagród i pucharów odbyła się o 10:00 na nowotarskim lotnisku. Zwycięstwo w tym roku powędrowało do Mikołaja Gomółki z Klubu Balonowego Stalowa Wola. Z dorobkiem 3210 punktów wyprzedził drugiego Tomasza Gajewskiego z klubu Colorex System (3092 pkt) i trzeciego Jakuba Dziedziaka z Mościckiego Klubu Balonowego (3090 pkt). Z dobrych rezultatów mogą cieszyć się również miejscowi piloci. Arkadiusz Iwański z Gaspol Team zajął czwarte miejsce (3056 pkt), natomiast Jacek Legendziewicz i Kacper Borkowski z Aeroklubu Nowy Targ odpowiednio 11 i 12 miejsce (2509 pkt oraz 2469 pkt). Gratulujemy zwycięzcom!

/ps/

Piotr Starmach 01.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również