Kamery live
prognoza pogody

Koniec wakacji. Czas do szkoły

4 września 2023 09:23

Wakacje dobiegły końca, uczniowie tłumnie ruszyli do szkół. Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego czeka ich powrót do uczniowskich obowiązków. W nowotarskich szkołach podstawowych będzie się uczyło łącznie 2895 uczniów w 129 oddziałach.

Koniec wakacji. Czas do szkoły

Zdecydowana większość szkół podstawowych rozpoczyna rok z dotychczasową dyrekcją, ale są też zmiany.

– W SP 1 kończy pełnienie obowiązków dyrektora Pani Elżbieta Jankowska. Nowym dyrektorem szkoły będzie Pani Alicja Gruszka. W SP 4 na kolejną kadencję został powołany Pan Paweł Zych. Kadencja dyrektorów szkół trwa 5 lat – informuje Krzysztof Aksamit, dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty i Usług Wspólnych w Nowym Targu.

Tradycyjnie, największa liczba uczniów będzie zdobywała wiedzę w Szkole Podstawowej nr 11 im. Żołnierzy Armii Krajowej. W 35 oddziałach będzie się uczyło 807 uczniów, w tym 98 dzieci w 4 klasach pierwszych. 

W tym roku szkolnym, w nowotarskich podstawówkach funkcjonuje łącznie 15 oddziałów klas pierwszych, w których znalazło się 362 uczniów.

ag 04.09.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również