Kamery live
prognoza pogody

Koniec serii

10 czerwca 2018 18:27
W swoim ostatnim wyjazdowym spotkaniu tego sezonu w ramach rozgrywek 3 ligi, piłkarze Podhala Nowy Targ przegrali z drużyną Podlasia Biała Podlaska. Tym samym nowotarżanie przerwali swoją serię kolejnych pięciu ligowych zwycięstw. Dla gospodarzy z kolei ta wygrana może okazać się wygraną na wagę utrzymania.
Koniec  serii

W składzie Podhala zabrakło kilku kluczowych zawodników m.in. Błażej Cyferta, który akurat w sobote miał swój ślub, Michała Nawrota, który pauzował z kartki, oraz Eryka Niemiry, któremu trener Janusz Niedźwiedź dał odpocząć.

Tego ostatniego w bramce Podhala, w pierwszych 45 minutach zastąpił 17 letni debiutant Szymon Kudła z nowotarskiej Akademii Piłkarskiej.
To Podhale było stroną która w tym meczu przez jego zdecydowaną większość przeważała, prowadziła grę, ale tym razem nie znalazło to odzwierciedlenia w wyniku.

Powody tego były dwa. Pierwszy to indywidualne i kosztowne błędy w nowotarżan defensywie, drugi to ich duża nieskuteczność w ofensywie. W 24 min jeden z nielicznych w całym meczu wypadów gospodarzy pod bramkę Podhala dał im prowadzenie. Daniel Barbus na prawej stronie nie zdołał zatrzymać Pawła Komara, ten wbiegł w pole karne i trafił w dalszy róg bramki.

W 52 min Peter Drobnak w niegroźnej sytuacji sfaulował przed własną bramką jednego z zawodników Podlasia i Mateusz Kocoł z rzutu karnego podwyższył na 2:0.

W 84 min trafili nowotarżanie. Konkretnie Marcin Przybylski, strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego. To było jednak wszystko na co tego dnia stać było graczy Podhala.

Jesteśmy po prostu źli, przede wszystkim sami na siebie, bo to nie przeciwnik wygrał to spotkanie, tylko my je przegraliśmy. Teraz przed nami ostatni mecz sezonu z liderem Resovią. Będzie więc idelana okazja by się zrehabilitować i mocnym akcentem zakończyc sezon – przyznał po meczu trener Podhala, Janusz Niedźwiedź.

Podlasie Biała Podlaska – NKP Podhale Nowy Targ 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Komar 34, 2:0 Kocoł 52, 2:1 Przybylski 87 z wolnego.

Podlasie: Zagórski – Konaszewski, Łakomy, Pajnowski (61 Kosieradzki), Kocioł – Wojczuk (63 Kruczyk), Grajek (79 Syryjczyk), Zabielski, Komar, Renkowski – Nieścieruk ŻK.

Podhale: Kudła (46 Szukała) – Barbus (75 Bedronka), Dynarek, Lewiński ŻK, Drobnak (87 Borczyński) – Mizia (75 Dziedzic), Świerzbiński, Ligenza, Mrówka, Przybylski – Pląskowski.

Sędziował Albert Bińkowski ze Skarżyska Kamiennej.

Widzów:100

Maciej Zubek 10.06.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również