Kamery live
prognoza pogody

Kongres Euroregionu Tatry – tym razem w Szaflarach

25 kwietnia 2018 15:22

XXIV Kongres Związku Euroregion “Tatry” odbył się tym razem w Szaflarach. Członkowie Związku, wśród których od dnia dzisiejszego znajduje się 31 jednostek samorządowych gościli w Hotelu Borowy Dwór. Radzie Związku, której od zeszłego roku przewodniczy Bogusław Waksmundzki, a wśród jej członków zasiada burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha, udzielono absolutorium za działalność minionego roku, a w poczet nowych członków przyjęto dziś Gminę Nawojowa oraz Gminę Biecz. 

Kongres Euroregionu Tatry - tym razem w Szaflarach

Obradom przewodniczył – zgodnie z wolą kilkudziesięciu zgromadzonych delegatów – burmistrz Grzegorz Watycha. Jeszcze przed prezentacją sprawozdań nastąpiło uroczyste otwarcie kongresu, w którym nie mogło zabraknąć krótkiej prezentacji gospodarza gminy, wójta Rafała Szkaradzińskiego. 

Po zatwierdzeniu sprawozdań Rady i komisji rewizyjnej oraz po udzieleniu radzie absolutorium, dyrektor biura Związku Euroregion “Tatry” zrelacjonował postępy w realizacji projektów parasolowych realizowanych przez Związek w ramach programu Interreg V – A Polska – Słowacja 2014-2020, natomiast pani dyrektor Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej TATRY z o.o. Agnieszka Pyzowska, przedstawiła informację na temat działalności EUWT TATRY sp. z o.o. 

Za rok jubileuszowy, XXV Kongres Związku, który już od ćwierć wieku zbliża polskie i słowackie samorządy w owocnej, bogatej w różne projekty, transgranicznej współpracy.

/os

fot. rm

os 25.04.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również