Kamery live
prognoza pogody

Konfederacja w Zakopanem broni przedsiębiorców

15 stycznia 2021 14:07

– Tysiące przedsiębiorców walczą o przetrwanie po ogromnych ciosach, jakie wymierzył w nich rząd PiS lockdownami, które przedłuża w nieskończoność bez podstawy prawnej – zdaniem Andrzeja Skupnia, lidera Konfederacji na Podhalu właśnie dlatego narasta ogólnopolski sprzeciw obywateli którzy wbrew obostrzeniom otwierają swoje firmy. 

Konfederacja w Zakopanem broni przedsiębiorców

Dzisiaj około godziny 12:00 rozpoczęła się konferencja prasowa w której udział wzięli lokalni działacze Konfederacji, przedstawiciele firm z Podhala oraz posłowie Konfederacji – Konrad Berkowicz oraz Krzysztof Bosak. Wspólnie skrytykowali oni decyzje rządu i zaznaczyli, że bez przedsiębiorców gospodarka nie jest w stanie działać, a rząd oprócz śmiertelności wirusa powinien spojrzeć także na śmiertelność gospodarki która umiera od nadmiaru przepisów i jej wygaszania przez lockdown.

– To nie jest bunt niezgodny z prawem. Mówiliśmy od początku, że rozporządzeniem, zgodnie z konstytucją nie można zakazać prowadzenia działalności gospodarczej, nie można zakazać swobodnego poruszania się po kraju, teraz potwierdziło to już kilka wyroków sądu – mówi Konrad Berkowicz, krakowski poseł Konfederacji obecny na konferencji prasowej.

Poseł Krzysztof Bosak przedstawił pięć, głównych filarów na podstawie których zbudowana ma być ustawa antylockodownowa.

– Po pierwsze, zniesienie ograniczenia wszystkich branż. Po drugie, zniesienie kar administracyjnych nakładanych na przedsiębiorców. Po trzecie, zniesienie przepisów pozwalających cofać pomoc publiczną dotychczas udzieloną za łamanie tych bezprawnych obostrzeń. Po czwarte, zniesienie obowiązku zwrotu środków z Państwowego Funduszu Rozwoju i po piąte, zniesienie możliwości odmawiania pomocy na podstawie tego, czy ktoś korzysta z konstytucyjnej swobody prowadzenia działalności gospodarczej, czy z niej nie korzysta – mówił w trakcie konferencji przypominając także o tragicznej sytuacji pracowników w zawieszonych branżach, oraz wspominając o tym, że buntujący się przedsiębiorcy są zastraszani odebraniem pomocy.

Projekt ustawy antylockdownej ma zostać przedstawiony w przyszłym tygodniu na posiedzeniu sejmu. Na konferencji prasowej gościli m.in. Ryszard Wilk czy Krzysztof Rzońca – działacze Konfederacji z regionu nowosądeckiego.

redakcja 15.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Łoscypek 16:56 15.01.2021

Brawo

Zobacz również