Kamery live
prognoza pogody

„Konfederaci na start!” – historyczna gra terenowa

30 listopada 2017 08:19

33 uczniów z klas piątych, szóstych i siódmych SP nr 5 w Nowym Targu stanęło do rywalizacji w historycznej grze miejskiej „Konfederaci na start!”. Nazwa nie była tutaj przypadkowa, gdyż jej tematem przewodnim był patron szkoły - Konfederacja Tatrzańska. Gra okazała się dla uczestników niezapomnianym przeżyciem i atrakcją, jakiej w szkole jeszcze nie było!

„Konfederaci na start!” - historyczna gra terenowa

Uczniowie podzieleni na grupy rozwiązywali zadania rozsiane w różnych punktach miasta. W piątkowe popołudnie (24 listopada), pełne zapału dzieci, połączone w kilkuosobowe zespoły, wraz ze swoimi opiekunami ruszyły specjalnie wytyczonymi trasami na spotkanie z przygodą.

Przed nimi stało zadanie dotarcia do 11 punktów w centrum miasta na podstawie krótkich, zaszyfrowanych wiadomości. W każdym z tych miejsc, uczniowie musieli rozwiązać przygotowane dla nich zadania. I wcale nie było łatwo! By sprostać zadaniom potrzebna była przede wszystkim doskonała współpraca w grupie, wiedza związana z historią miasta, a także spostrzegawczość i umiejętność nawiązywania kontaktów z innymi – spotkanymi na swej drodze ludźmi. A do tego, wszystko należało wykonać w określonym czasie. Rywalizacja dodała naszym uczniom skrzydeł i pozwoliła doskonale wykonać pojawiające się na ich drodze zadania. W doskonałych humorach i pełni wrażeń uczestnicy zabawy docierali na metę naszej gry. Czekały tam na nich pyszne pączki oraz gorące napoje.

Zakończenie zabawy było bardzo wymowne. W godnym pochwały skupieniu wraz z Panem Dyrektorem Krzysztofem Kurandą uczniowie i ich opiekunowie udali się na nowotarski cmentarz, by tam na grobie Pani Jadwigi Apostoł – współzałożycielki Konfederacji Tatrzańskiej oraz przy kapliczce konfederatów złożyć kwiaty i zapalić znicze. W ten sposób „młodzi konfederaci” uczcili pamięć tych, którzy walczyli za naszą ojczyznę i są dziś dla nas wzorem do naśladowania.

Organizatorki wydarzenia – Urszula Stefańska – Wesół i Magdalena Jagła – dziękuję nauczycielom i rodzicom, którzy sprawowali podczas gry opiekę nad uczniami: Pani Bożenie Zelek, Pani Krystynie Pałgan, Pani Katarzynie Smośnie, Pani Paulinie Szubie, Panu Kacprowi Łojasowi oraz Panu Marcinowi Jagle. Serdeczne podziękowania składamy także piekarni Trzcińscy, która przygotowała dla uczestników gry słodki poczęstunek. 

NT24TV 30.11.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również