Kamery live
prognoza pogody

Kończą się ferie

22 lutego 2020 14:03

To już ostatni weekend ferii. Na drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu związanego zarówno z powrotami z zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży, jak również wyjazdami weekendowymi. Nadrzędnym celem działań Policji prowadzonych w ramach akcji „Bezpieczne ferie” jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach wszystkim uczestnikom ruchu, niemniej jednak funkcjonariusze będą reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Kończą się ferie

Z wypoczynku wracają uczniowie z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. 

Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas relaksu i odpoczynku, jednak aby przebiegły szczęśliwie i wszyscy wrócili wypoczęci do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. 

Funkcjonariusze pełniący służbę na drogach zwrócą szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci zarówno w autobusach jak i w samochodach osobowych. Będą też sprawdzać stan trzeźwości kierujących pojazdami. 

Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autobusu. Może to zrobić osobiście w każdej jednostce Policji lub telefonicznie. Ponadto na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji (www.bezpiecznyautobus.gov.pl) funkcjonuje aplikacja pn. “Bezpieczny Autobus”, za pośrednictwem której można bezpłatnie uzyskać informacje na temat pojazdu. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny pojazdu, aby sprawdzić między innymi, czy ma on ważne badanie techniczne, aktualne OC, jaka jest liczba miejsc w autobusie.

Policjanci ruchu drogowego, w celu zapewnienia płynności ruchu, na głównych ciągach komunikacyjnych kraju i drogach prowadzących z miejscowości zimowego wypoczynku, w newralgicznych miejscach będą kierowali ruchem, a także w razie potrzeby wskażą kierującym objazdy. 

/źródło: KPP Nowy Targ/

/opr. ps/

Piotr Starmach 22.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również