Kamery live
prognoza pogody

Kolumbarium na nowotarskim cmentarzu – w sierpniu ma być gotowe

30 marca 2017 11:13

W dniu dzisiejszym odbyło się oficjalne przekazanie wykonawcy - a jest nią firma z Zaskala - miejsca budowy oraz ustalenia szczegółów na temat inwestycji. Kolumbarium ma stanąć naprzeciwko kaplicy cmentarnej, w miejscu, gdzie obecnie jest niewielki murek ze szpalerem tui w tle. 

Kolumbarium na nowotarskim cmentarzu - w sierpniu ma być gotowe

W spotkaniu wziął udział wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek, Naczelnik Wydziału Funduszy Pomocowych i Inwestycji UM Wilhelmina Schab, inspektor wydziału Olgierd Pustówka, właściciel firmy, która wygrała przetarg na budowę kolumbarium – Stanisław Sądelski (Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane i Sieci Sanitarnych ASTEX Sądelscy sp. j. z Zaskala), główna projektantka, arch. Agnieszka Rusnak (Biuro Projektów ARCHing z Nowego Targu) oraz dyrektor ZGZiR Michał Rubiś. 

Prace budowlane zaczną się wkrótce po Świętach Wielkanocnych, a ich zakończenie planowane jest na sierpień. Budowę kolumbarium śmiało określić można jako historyczne wydarzenie – stosunkowo niewiele miast posiada tego typu obiekty, służące do składania urn z prochami zmarłych. Jest to wyjście naprzeciw aktualnie panującym trendom i potrzebom mieszkańców, którzy coraz częściej wybierają właśnie ten sposób pochówku. 

Koszt inwestycji będzie wynosił ok. 180 tysięcy złotych. To nie jedyna inwestycja, jaką miasto planuje przeprowadzić w tym roku na Cmentarzu Komunalnym – kolejną, opiewającą na kwotę 200 tys. złotych będzie modernizacja cmentarnych alejek. 

Szerzej na temat specyfikacji tej inwestycji pisaliśmy tutaj. 

/os

 

NT24TV 30.03.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również