Kamery live
prognoza pogody

Kolejowa do remontu

8 kwietnia 2019 09:41

Jeszcze w tym roku ma zostać zmodernizowany fragment ul. Kolejowej na odcinku od skrzyżowania z Ludźmierską do stacji kolejowej, W ramach inwestycji, poza przebudową samej jezdni i chodników, ma powstać 19 dodatkowych miejsc parkingowych. 

Kolejowa do remontu

W ramach inwestycji, która stanowi II etap realizowanego w zeszłym roku projektu unijnego, planuje się poszerzenie i modernizację jezdni. Po remoncie, ten fragment ul. Kolejowej będzie także lepiej przystosowany do ruchu pieszego. Po obu stronach znajdą się chodniki, a na wysokości wieży wodnej oraz łącznika z ul. Marii Pajerskiej – przejścia dla pieszych. 

Wzdłuż prawej krawędzi ulicy wyznaczono 19 miejsc parkingowych, w tym jedno dla niepełnosprawnych. Cały przebudowany rejon dworca PKP w Nowym Targu ma pełnić funkcję parkingów typu Park&Ride i Bike&Ride. Przebudowane zostaną zieleńce biegnące wzdłuż drogi, zjazdy oraz oświetlenie. 

/os

os 08.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również