Kamery live
prognoza pogody

Kolejnych trzech nowych piłkarzy w Podhalu. Jeden z nich grał w ekstraklasie

11 lipca 2023 23:11
Wyciszenie Włącz dźwięk

Kontraktami na sezon 2023/2024 z NKP Podhalem Nowy Targ związali się Bartłomiej Purcha, Tomasz Tymosiak oraz Mateusz Niedziałkowski.

Najbardziej doświadczony z tej grupy jest 30-letni Tymosiak, który ma w dorobku 7 występów w polskiej Ekstraklasie w barwach Górnika Łęczna. W tym klubie, a także Stomilu Olsztyn występował też na zapleczu ekstraklasy. Ostatnie pół roku z kolei spędził w drugoligowej Garbarni Kraków.

Także z Garbarni do Podhala trafił 25-letni Purcha. W ciągu dwóch sezonów w barwach „Brązowych” rozegrał 47 ligowych spotkań w których zdobył 13 goli. Wcześniej reprezentował też barwy m.in. Sokoła Sieniawa, JKS Jarosław, Wisły Kraków, Karpat Krosno i KS Wiązownicy.

Najmłodszy z tej trójki 18 letni Niedziałkowski jest wychowankiem AP Jasło. Ostatnie sezony spędził w Częstochowie gdzie dzielił grę w drużynie juniorów oraz trzecioligowej drużynie rezerw. Był powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski.

mat. prasowy

os 11.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również