Kamery live
prognoza pogody

Kolejnych dwóch nowych zawodników w NKP Podhale

9 lutego 2023 18:34

Podpisy pod kontraktami złożyła dwójka nominalnych środkowych obrońców: Kacper Kawula i Pavlo Czmełenko.

Kolejnych dwóch nowych zawodników w NKP Podhale

24-letni Kawula jest wychowankiem MOSiR Jastrzębie. Ostatnie pół roku spędził w drugoligowym GKS Jastrzębie gdzie występował też w latach 2016-2019. W międzyczasie był zawodnikiem Bytovii Bytów i Ruchu Chorzów. Łącznie ma w swoim dorobku 12 występów na zapleczu ekstraklasy, 51 w II lidze oraz 52 w III lidze. Wystąpił również 7 spotkaniach rozgrywek Pucharu Polski. Jesienią zagrał w 12 ligowych meczach oraz 2 pucharowych.

O 4 lata starszy Czmełenko jest Ukraińcem. Grę w piłkę rozpoczął w klubie Kniaza Szczasływe. W 2012 roku rozpoczął grę na poziomie seniorskim. Reprezentował kolejno Myr Hornostajiwka, Hirnyk-sport Komsomolśk, Tawrija Nowotrojićke, Tawrija Symferopol. Zimą 2022 roku trafił do Polski. Został zawodnikiem czwartoligowej Watry Białka Tatrzańska. Latem przeniósł się do drugoligowej Siarki Tarnobrzeg. Zdążył rozegrać w niej 7 ligowych spotkań, w których zdobył 1 bramkę.

 

os 09.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również