Kamery live
prognoza pogody

Kolejny nowotarżanin ukarany grzywną za spalanie odpadów

27 kwietnia 2022 09:35

32 kontrole nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska, 2 pobrane próbki odpadów paleniskowych i sądowa kara w wysokości 1760 zł dla jednego z mieszkańców miasta za dopuszczenie się procederu spalania odpadów. Burmistrz Nowego Targu podczas ostatniej sesji tradycyjnie podsumował efekty kontrolnych działań przeprowadzanych przez pracowników Wydziału Ochrony Środowiska. 

Kolejny nowotarżanin ukarany grzywną za spalanie odpadów

Od 15 marca, pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie 32 kontrole nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w ramach posiadanych kompetencji.

-Kontrole przeprowadzane były głównie w zakresie ochrony powietrza, gospodarki wodno-ściekowej oraz odpadów. W związku z podejrzeniem spalania odpadów, podczas prowadzonych działań kontrolnych pobrano 2 próbki odpadów paleniskowych, które zostaną przesłane do akredytowanego laboratorium, celem potwierdzenia spalania niedozwolonych substancji – poinformował burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha.

Sąd Rejonowy w Nowym Targu zakończył postepowanie w sprawie potwierdzonego przez pracowników Urzędu Miasta procederu spalania odpadów w kotle centralnego ogrzewania na nieruchomości na terenie miasta. Sprawa dotyczy próbki pobranej w październiku 2021 roku. Na osobę obwinioną nałożona została kara w wysokości 1 760,40 zł, w tym koszty sądowe.

-Szanowni Mieszkańcy Nowego Targu apeluję do Państwa o przestrzeganie bezwzględnego zakazu spalania odpadów – apeluje pan burmistrz. 

Grzegorz Watycha poinformował także o podpisaniu umowy dotyczącej realizacji na terenie miasta Nowy Targ analizy dymu z palenisk za pomocą  dronów. Umowa została podpisana z gliwicką firmą Flytronic i będzie obowiązywać do końca bieżącego roku. Kontrole dronami mają byc wykonywane w dogodnych warunkach pogodowych po wcześniejszym uzgodnieniu terminu ze specjalistami z Firmy Flytronic.

os 27.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również