Kamery live
prognoza pogody

Kolejny nietrzeźwy z zakazem prowadzenia pojazdów

8 grudnia 2017 12:35

Do zdarzenia doszło w dniu 6 grudnia 2017 roku przed północą w Bańskiej Niżnej. Funkcjonariusze nowotarskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Renault kierowany przez 41 letniego mieszkańca Bańskiej Niżnej. W trakcie kontroli okazało się iż 41 latek jest w stanie nietrzeźwym z wynikiem 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto zatrzymany naruszył prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów.

Kolejny nietrzeźwy z zakazem prowadzenia pojazdów

Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto sąd może orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat. Jeżeli sprawca dopuścił się tego czynu np. w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w związku ze skazaniem za przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Sąd ponadto orzeka świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 10 tysięcy złotych.

NT24TV 08.12.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również