Kamery live
prognoza pogody

Kolejny nietrzeźwy kierowca quada w Szczawnicy

27 kwietnia 2021 15:21

Nietrzeźwy kierujący quadem, z zakazem prowadzenia pojazdów, wpadł podczas kontroli drogowej w Szczawnicy. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz wysoka grzywna, nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Kolejny nietrzeźwy kierowca quada w Szczawnicy

Wczoraj rano po godzinie 9, w Szczawnicy policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem zatrzymali do kontroli drogowej kierującego quadem. Pojazd nie miał tablicy rejestracyjnej, a kierowca nie posiadał prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 29-letni mieszkaniec Szczawnicy posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto, podczas rozmowy policjanci od kierowcy wyczuli alkohol. Badanie wykazało u 29-latka 0,7 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wydanego przez sąd zakazu, grozi mu wysoka grzywna, nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. To już kolejny nietrzeźwy kierujący czterokołowcem w ostatnim czasie w Szczawnicy.

/źródło: KPP Nowy Targ/

redakcja 27.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również