Kamery live
prognoza pogody

Kolejny list w sprawie smogu skierowany do przedstawiciela rządu

15 stycznia 2017 21:15

"Najskuteczniejszą metodą walki ze smogiem jest stworzenie ekonomicznych zachęt do przechodzenia na czystsze ogrzewanie" - czytamy w liście do wicepremiera Mateusza Morawieckiego, jaki w sprawie problemu smogu w Polsce wystosowała grupa inicjatywna "Podhale bez dymu".

Kolejny list w sprawie smogu skierowany do przedstawiciela rządu

Przypomnijmy: celem grupy “Podhale bez dymu” jest promocja palenia węglem i drewnem od góry. List wysłany dwa dni temu do wicepremiera Morawieckiego, zawiera uwagi i wnioski dotyczące rozwiązania problemu smogu w Polsce.

Wśród wniosków znalazły się m.in. postulat, by w programach dopłat do wymiany kotłów uwzględnić również koszty modernizacji kominów i instalacji grzewczych; aby zlecić profesjonalne badanie porównujące spalanie “od góry” ze spalaniem “od dołu” pod względem emisji zanieczyszczeń oraz przeprowadzenie porównania kosztów obniżenia podatków, akcyzy i opłat nałożonych na czyste media grzewcze do kosztów ponoszonych rokrocznie przez polską gospodarkę z tytułu chorób związanych z zanieczyszczeniem powietrza.

“Najskuteczniejszą metodą walki ze smogiem jest stworzenie ekonomicznych zachęt do przechodzenia na czystsze ogrzewanie” – czytamy w treści listu.

Całość listu, podpisanego przez działacza grupy, Jana Siękę, przeczytać możemy na stronie grupy na Facebooku. 

opr. os

 

 

NT24TV 15.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również