Kamery live
prognoza pogody

Kolejni nietrzeźwi kierowcy ujawnieni na terenie powiatu nowotarskiego

1 lipca 2023 22:26

Dwóch nieodpowiedzialnych kierowców z terenu powiatu nowotarskiego straciło w czwartek prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości. Czeka ich też sprawa w sądzie. Pierwszy z nich, 31-latek kierował motorowerem mając ponad 1.5 promila – został zatrzymany na terenie Raby Wyżnej. Z kolei w Chochołowie 32-latek wsiadł za kierownicę bmw mając ponad promil alkoholu w organizmie. 

Kolejni nietrzeźwi kierowcy ujawnieni na terenie powiatu nowotarskiego

Wczoraj tj. 29 czerwca br, po godzinie 20, policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju w miejscowości Raba Wyżna zauważyli motocyklistę, który jechał bez kasku, a pojazd nie posiadał tablic rejestracyjnych. Podczas kontroli ustalili, że jednoślad prowadził 31-letni mężczyzna, którego badanie alkomatem wykazało ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie. Trzy godziny później w Chochołowie policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu zatrzymali do kontroli drogowej bmw. 32-latek kierujący pojazdem także był pod wpływem alkoholu, badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu.

Za popełnione przestępstwo obaj kierowcy stracili prawo jazdy. Za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem, a czeka ich wysoka, kilkutysięczna grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

os 01.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również