Kamery live
prognoza pogody

Kolejne zdarzenie na drogach powiatu nowotarskiego – Policja apeluje o ostrożność

16 lutego 2018 18:23

Panujące aktualnie warunki na drogach są bardzo zmienne i niebezpieczne. Śliska nawierzchnia, padający i  zalegający śnieg na jezdni  nie ułatwia poruszania się. Dlatego policjanci apelują o rozwagę do wszystkich użytkowników dróg. Zarówno do pieszych, aby poruszali się zgodnie z przepisami, przechodzili w miejscach do tego wyznaczonych i z zachowaniem szczególnej ostrożności, ponieważ droga hamowania przy takich warunkach atmosferycznych jest znacznie dłuższa.

Kolejne zdarzenie na drogach powiatu nowotarskiego - Policja apeluje o ostrożność

Kierującym przypominamy, aby utrzymywać bezpieczną odległość między pojazdami, zachować ostrożność w trakcie wyprzedzania i przede wszystkim poruszać się z prędkością dostosowaną do aktualnie panujących warunków na drodze. Wystarczy chwila nieuwagi, żeby doszło do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych.

Do kolejnego zdarzenia doszło dzisiaj w Szaflarach przed godziną 11.00. Z ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Iveco 36 letni mieszkaniec Ludźmierza, jadąc w kierunku Zakopanego nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i wpadł w poślizg. W efekcie, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym w kierunku Nowego Targu samochodem marki Mercedes, którym kierował 30 letni mieszkaniec miejscowości Sztum. Kierowca i pasażerka mercedesa zostali przetransportowani do szpitala, ale na szczęście posiadają lekkie obrażenia ciała. Obaj kierujący w chwili zdarzenia byli trzeźwi. 36 latek nie powinien był wsiadać w ogóle za kierownicę, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kierowanie pojazdem bez uprawnień sprawca został ukarany Mandatem Karnym w wysokości 800 zł.

 

os 16.02.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również