Kamery live
prognoza pogody

Kolejne przesunięcie otwarcia tunelu na Zakopiance? Bukmacherzy zdradzają najbardziej prawdopodobny termin

28 kwietnia 2022 13:19

Po raz kolejny przeciąga się budowa tunelu na Zakopiance, który ma skrócić czas przejazdu na trasie z Krakowa do polskiej stolicy Tatr. Wstępnie tunel miał zostać oddany do użytku jeszcze w 2021 roku. Aktualnie, po kilku przesunięciach terminu, nie uzgodniono nawet nowej daty jego otwarcia. Eksperci jednej z firm bukmacherskich przeanalizowali, kiedy najprawdopodobniej kierowcy pojadą pod masywem Lubonia Małego.

Kolejne przesunięcie otwarcia tunelu na Zakopiance? Bukmacherzy zdradzają najbardziej prawdopodobny termin

Tunel na Zakopiance ma być najdłuższym pozamiejskim tunelem drogowym w Polsce. Jego długość będzie wynosić ponad 2 km. Prace rozpoczęto już w 2017 roku i pierwotnie ich ukończenie przewidywano na 2021 r. Następnie tunel miał zostać otwarty w lutym 2022 roku, ale krakowski oddział GDDKiA na wniosek wykonawcy zgodził się na wydłużenie terminu. Do dzisiaj jednak nie uzgodniono konkretnej daty.

Jeszcze w grudniu analitycy firmy bukmacherskiej STS przewidywali, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest otwarcie tunelu do końca 2022 roku. Biorąc jednak pod uwagę kolejne przeszkody, ich zdaniem kierowcy jeszcze bardziej powinni uzbroić się w cierpliwość. Aktualnie najbardziej optymistyczną i możliwą opcją, jest, ich zdaniem, oddanie tunelu do użytku do końca lutego 2023 roku.

Kurs na takie wydarzenie wynosi 1.35, co oznacza, że za każde postawione 100 zł można wygrać 118,80 zł (po odjęciu 12% podatku od gier). Według bukmacherów na otwarcie tunelu jeszcze w tym roku nie warto liczyć. Kurs na to, że zostanie on otwarty do końca października wynosi 4.60, co oznacza, że optymiści mogą liczyć na 404,80 zł za każde postawione 100. Z kolei kurs na to, że oficjalne otwarcie nastąpi do końca 2022 roku wynosi 2.00.

Jedziemy tunelem na tzw. “Nowej Zakopiance”!

Budowa tunelu na “Zakopiance” ma się zakończyć w tym roku

Ukraińcy jadą walczyć za kraj. Nowa Zakopianka z problemami?

os 28.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również