Kamery live
prognoza pogody

Kolejne porozumienie między GOPR a Gorczańskim Parkiem Narodowym

15 lutego 2021 13:18

W minionym tygodniu Naczelnik Grupy Podhalańskiej GOPR – Marek Ciaś oraz Dyrektor Gorczańskiego Parku Narodowego – Janusz Tomasiewicz podpisali kolejne porozumienie o współpracy między Grupą Podhalańską GOPR, a Gorczańskim Parkiem Narodowym.

Kolejne porozumienie między GOPR a Gorczańskim Parkiem Narodowym

Dzięki Naszej współpracy możliwe jest przede wszystkim podnoszenie poziomu bezpieczeństwa turystów i innych osób przebywających na obszarach górskich Gorczańskiego Parku Narodowego, a w szczególności osób korzystających ze szlaków turystycznych oraz innych miejsc udostępnianych do celów turystycznych, edukacyjnych, naukowych i rekreacyjnych. Nie bez znaczenia jest również fakt wzajemnego wsparcia w podnoszeniu kwalifikacji ratowników Podhalańskiej Grupy GOPR oraz pracowników Gorczańskiego Parku Narodowego w niesieniu pomocy na obszarach górskich w zakresie bezpieczeństwa w górach, udzielania pierwszej pomocy, wiedzy o przyrodzie Gorczańskiego Parku Narodowego i Gorców, a także ochrony przyrody. Podpisane porozumienie ułatwi Nam również wspólne prowadzenie działań ratowniczych, szkoleniowych czy profilaktycznych.

Podczas spotkania omówiono również sprawozdanie z przekazanych przez GPN dla GP GOPR środków pieniężnych. Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich środki pieniężne uzyskane z opłat za wstęp na niektóre obszary Parku przeznacza się m.in. na dofinansowanie działalnosci ratowniczej GP GOPR. W roku 2020 otrzymaliśmy 18 817,72 zł za które zakupiliśmy m. in.: liny dynamiczne, karabinki, uprzęże, pokrowce na nosze transportowe, ale także doposażyliśmy ratowników w sprzęt indywidualny.

/źródło: Grupa Podhalańska GOPR/

Piotr Starmach 15.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również