Kamery live
prognoza pogody

Kolejne oszustwo przy zakupie węgla

29 września 2022 16:37

Mieszkanka powiatu nowotarskiego wpłaciła zaliczkę za węgiel. Zamówionego opału nie otrzymała i straciła 3 tysiące złotych. “Przestrzegamy przed super okazjami przy zakupie węgla. Nie daj się oszukać! ” – przestrzega policja

Kolejne oszustwo przy zakupie węgla

Oszuści wykorzystają każdą okazję, aby wyłudzić pieniądze. Obecnie węgiel na zimę to produkt deficytowy i droższy niż w ubiegłych latach. Nic więc dziwnego, że szukamy korzystnej oferty sprzedaży. Na początku września mieszkanka powiatu nowotarskiego znalazła w Internecie na popularnym portalu ogłoszeniowym ofertę sprzedaży węgla w bardzo okazyjnej cenie. Sprawdziła w Internecie opinie o sprzedającym, jednak nie znalazła na jego temat ani negatywnych, ani pozytywnych komentarzy. Skontaktowała się więc ze sprzedającym i uzgodniła warunki zakupu 5 ton opału. Zanim kobieta miała otrzymać zamówiony towar, najpierw musiała wpłacić zaliczkę w kwocie 3 tysięcy złotych. Sprzedający przekonywał ją, że niejednokrotnie został oszukany, dlatego w pierwszej kolejności żąda zaliczki od klientów. Kupująca niczego nie podejrzewając wpłaciła na wskazane konto 3 tysiące złotych. Kiedy umówiony okres 1,5 tygodnia na dostawę minął, zaniepokojona skontaktowała się ze sprzedawcą. Mężczyzna oświadczył, że żadnego przelewu nie otrzymał i wyłączył telefon. Kobieta ponownie sprawdziła informacje w Internecie na temat sprzedawcy i znalazła kilka negatywnych komentarzy sugerujących oszustwo i sprawę zgłosiła w komendzie. Postępowanie w sprawie oszustwa internetowego prowadzą policjanci z Wydziału do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Apelujemy o ostrożność przy zakupie opału przez Internet. To już kolejny przypadek oszustwa „na węgiel” na terenie powiatu nowotarskiego. Uważajmy na tzw. super okazje i promocje, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów.

Nie daj się oszukać!

os 29.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również