Kamery live
prognoza pogody

Kolejna Wielkanoc w reżimach sanitarnych

22 marca 2021 08:44

LOCKDOWN. Od 20. marca, w ramach kolejnego lockdownu, zamknięte zostały hotele, instytucje kultury, obiekty sportowe. Ograniczeniu uległa działalność galerii handlowych. Uczniowie najmłodszych klas przeszli na zdalny tryb nauczania. Restrykcje będą obowiązywały co najmniej do 9. kwietnia. Duże emocje wiążą się, jak zwykle, z funkcjonowaniem kościołów, a jak ona będzie wyglądała – już wiadomo.

Kolejna Wielkanoc w reżimach sanitarnych

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, już wcześniej zapowiadał, że nie wyobraża sobie  zamykania kościołów na święta. Kościoły na Wielkanoc pozostaną więc dla wiernych otwarte. Jednak będą w nich obowiązywały limity.

Wewnątrz świątyń może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Konieczne jest noszenie maseczek i zachowanie bezpiecznego dystansu, tj. 1,5 m odległości od siebie nawzajem.

W sprawie święcenia pokarmów ze strony rządu można się spodziewać zalecenia, by odbywało się ono na świeżym powietrzu – tak, jak wiele parafii organizowało to już w zeszłym roku. Rozwiązania praktyczne leżałyby już w gestii poszczególnych wspólnot parafialnych.

(asz)

 

 

 

Anna Szopińska 22.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również