Kamery live
prognoza pogody

Kolejna odsłona akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

22 lutego 2021 16:45

Poluzowanie obostrzeń i piękna pogoda sprawiły, że w weekend na stokach pojawiło się wielu narciarzy. Od piątku funkcjonariusze pełnili służby w patrolach narciarskich, a w sobotę policjanci z nowotarskiej komendy promowali bezpieczeństwo na stoku w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Kolejna odsłona akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

Policyjni profilaktycy prowadzili z małymi narciarzami pogadanki dotyczące bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich, przypominali zasady obowiązujące na zorganizowanych terenach narciarskich i przekazywali słuchaczom Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Dla najmłodszych zorganizowali  zabawy i konkursy, a najbardziej aktywni otrzymali drobne upominki. Pogadanki i konkursy przeprowadzono z zachowaniem reżimu sanitarnego. Bezpieczeństwa na stoku pilnowali policjanci w patrolu narciarskim, którzy oddziaływali przede wszystkim prewencyjnie, a także zwracali uwagę, na stosowanie się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Funkcjonariusze interweniowali wobec osób niestosujących się do obowiązujących obostrzeń, w tym obowiązku zasłaniania nosa i ust.  

Zorganizowano również pokaz ratownictwa, w trakcie którego policyjny patrol narciarski wraz z GOPR-owcami z Grupy Podhalańskiej dociera do poszkodowanego snowboardzisty, który po upadku doznał urazu ręki i wspólnie udzielają mu pomocy. Ofiara wypadku zostaje przetransportowana na dół stoku i przekazana załodze pogotowia.

Elementem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” jest konkurs plastyczno-filmowy pod nazwą „Śnieżny Dekalog”, który polega na zilustrowaniu Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. 

Organizatorem konkursu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, a partnerami są: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu oraz Fundacja PZU.

W konkursie mogą wziąć udział prace wykonane indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie do 3 osób) w dwóch kategoriach wiekowych:

kategoria I – wiek: 5-10 lat,

kategoria II – wiek: 11-16 lat.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 5 marca 2021 r. pracy konkursowej na rysunek, plakat lub spot filmowy oraz przesłanie jej na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez Opiekuna.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 18 marca 2021 roku.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody!

os 22.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również